Akce

Léto kladenských dětí

Vlajkovým projektem Sportovních areálů města Kladna je příměstský tábor pořádaný pod názvem "Léto kladenských dětí". Na Kladně dlouhodobě patří mezi jeden z nejúspěšnějších táborů vůbec. Každoročně je zaplněn během prvního týdne od zveřejnění. Proto jsme tento projekt rozšířili z původního jednoho týdne celkem na 5 týdnů.

Pro děti ve věku 5 až 14 let je vždy připraven sportovně zábavný program, který probíhá v největší míře na sportovištích SAMK. Účastníci si v rámci celého týdne vyzkouší celou řadu sportů a aktivit pod vedením kvalifikovaných a profesionálních trenérů a odborníků daného odvětví. 

V létě dětem a rodičům nabízíme 5 turnusů pro celkem 480 účastníků. O děti rozdělených do družstev dle věku je vždy postaráno nadšenými vedoucími. Největší odměnou je pro nás dětská radost a spokojenost rodičů.

Jarní prázdniny kladenských dětí
Jarní prázdniny s Jardou Jágrem na ledě
Jarní prázdniny s Jardou Jágrem na ledě

Sportovní areály města Kladna v rámci své činnosti pořádají sportovně zábavné programy na podporu sportu a aktivního trávení volného času dětí a mládeže. Mezi nejúspěšnější a navazující na přímětský tábor "Léto kladenských dětí" patří samozřejmě i "Jarní prázdniny kladenských dětí".Tento projekt se u dětí i rodičů těší velké oblibě, a i díky tomu je každý tento tábor maximálně naplněn.

Pro děti ve věku 5 až 15 let je vždy připraven sportovně zábavný program, který probíhá v největší míře na sportovištích SAMK. Účastníci si v rámci celého týdne vyzkouší celou řadu sportů a aktivit pod vedením kvalifikovaných a profesionálních trenérů a odborníků daného odvětví. Kapacita pro jarní prázdniny se v současnosti vyšplhala na 45 dětí.

 

Pálení čarodějnic na Sletišti

Mezi další velmi oblíbené tradiční kladenské akce patří "Pálení Čarodějnic na Sletišti".  Tato kulturní akce probíhá na Městském stadionu Sletiště. Každoročně máme pro návštěvníky připraven bohatý doprovodný program.  

Pro děti jsou zde připraveny různé sportovní a vědomostní soutěže, dále pro ně máme připravenou velmi oblíbenou soutěž o "Nejkrásnější čarodějnickou masku".

Všem návštěvníkům nabízíme i další doprovodoný program, např. živou kapelu i občerstvení. Dále si všichni zúčastnění mohou upéct buřty na připravených ohníčkách, samozřejmostí je také zapálení "velké vatry". Návštěvnost této akce se pohybuje okolo 1000 lidí.

Charitativní běhy

Tradici charitativních běhů na Kladně zakořenila celorepubliková akce pod názvem "Běh naděje" konající se pod patronátem neziskové organizace Skutky naděje. Nezávodní akce spojená s veřejnou sbírkou na podporu boje proti rakovině si vybudovala velkou oblibu a každoročně se jí účastnilo na 200 běžců a běžkyň. Po dvanácti úspěšných ročnících tradici přerušila koronavirová pandemie, která v roce 2020 neumožnila závod v zažité podobě uskutečnit. Od té doby se Sportovní areály města Kladna vydaly vlastní cestou, v tradici charitativních běhů pokračují, akorát zcela ve vlastní režii. V roce 2020 se na Sletišti běželo na podporu klientů poskytovatele sociálních služeb Zahrada, o dva roky později se na běhu Run 4 Children vybralo přes 20 tisíc korun na projekt Dr. Klaun, který už více než 20 let pomáhá léčit úsměvem v nemocnicích. Sportovní areály města Kladna hodlají nadále běh pořádat a pravidelně podporovat lokální neziskové organizace. Tradiční termín konání běhu je zpravidla ke konci srpna či na začátku září. Konkrétní termín bývá vždy zveřejněn s dostatečným předstihem.

Den dětí v Trampolínovém parku

Mezi další velmi oblíbené sportovně-kulturní akce pro děti patří  "Den dětí v Trampolínovém parku". Tuto akci pořádáme každoročně v  Trampolínovém parku a přilehlé části Letního koupaliště Sletiště. Pro děti je zajištěn bohatý doprovodný program s klaunem a dalšími sportovními atrakcemi. V posledních letech akci pořádáme ve spolupráci se střediskem volného času Labyrint Kladno, který na Městském stadionu Sletiště zajištuje bohatý program pro malé i větší, sportovce i nesportovce.

Po celou dobu akce je pro děti vstup do trampolínového parku zdarma. Tuto akci navštíví každoročně přes 1000 dětí s rodiči.

 

Seniorský pětiboj

Akce pod názvem "Seniorský pětiboj" je sportovní akce zaměřená pro kladenské seniory, kteří mají možnost si zazávodit na Městském stadionu Sletiště. 

Součástí akce je občerstvení a doprovodný program. Seniorský pětiboj probíhá ve spolupráci se Sportovním gymnáziem Kladno a atletickým klubem A. C. TEPO KLADNO. Pro seniory je připraveno 5 bodovaných disciplín. Každoročně se do soutěže přihlásí desítky seniorů a seniorek.

 

Kladno seniorům

Sportovní areály města Kladna nabízejí aktivity i těm ,,dříve narozeným". Projekt s názvem ,,Kladno seniorům" je určen seniorům Kladenska, kteří chtějí být aktivní a setkávat se se svými vrstevníky v rámci organizovaných činností. Záměrem je vytvořit kladenským seniorům vhodné podmínky pro trávení volného času, nabídnout zájmové aktivity a činnosti, které pomáhají rozvíjet chuť pečovat o své zdraví, sebevzdělávání, komunikaci s vrstevníky.

Do tohoto unikátního projektu je zapojeno více než 400 aktivních seniorů navštěvujících pravidelně kurzy pohybové i vzdělávací. Počet registrovaných účastníků i nabízených aktivit stále roste. Sportovní areály města Kladna navazují efektivní spolupráci s dalšími kladenskými institucemi pro uspokojení potřeb seniorů, kteří chtějí přidat nejen léta životu, ale i život svým létům.

 

Velikonoce v Aquaparku a Vánoční čas v Aquaparku

"Velikonoce v Aquaparku" a "Vánoční čas v Aquaparku", jsou dvě akce pořádány pro děti. Pokud tyto akce probíhají, mají všechny děti ve věku 3-15 let vstup za 1 Kč do Aquaparku Kladno.

Akce jsou spojené s tématikou Velikonoc či Vánoc. Pro děti každoročně vypisujeme i soutěž o nejkrásnější obrázek. Nejkrásnějsí obrázky vystavujeme ve vestibulu. Všechny děti, které navštíví náš aquapark v tuto dobu dostavají od Sportovních areálů města Kladna malý dárek. Akce se stala velmi oblíbenou. Návštěvnost u obou akcí dosahuje denně v průměru 700 dětí.

 

Kladno sportuje v OC Central Kladno
Tennis Academy Maršoun na akci Kladno sportuje, 12. 11. 2022
Tennis Academy Maršoun na akci Kladno sportuje, 12. 11. 2022

Projekt Kladno sportuje pořádáme od roku 2021 ve spolupráci s obchodním centrem Central Kladno. Pointou projektu je zviditelňovat kladenské sportovní kluby a upevňovat pozitivní image sportu i v netradičním prostředí největšího kladenského nákupního centra, jehož chodby se vždy na tři listopadové soboty promění v nejrůznější sportovní hřiště. Vždy od 13 do 16 hodin jsou pro návštěvníky nákupního centra připraveny ukázky nejrůznějších sportovních disciplín, které si sami mohou vyzkoušet.

Sportovní areály města Kladna s.r.o.

Sportovců 818, Rozdělov
272 04 Kladno

IČO: 26154170
DIČ: CZ26154170
Zapsaná v obchodním rejstříku vedeném u Městského soudu v Praze oddíl C, vložka č. 75074

Telefon: 312 248 006
E-mail: samk@samk.cz