Akce

Léto kladenských dětí

Pilotním projektem Sportovních areálů města Kladna je příměstský tábor pod názvem "Léto kladenských dětí". Tento příměstský tábor patří v Kladně mezi jeden z nejúspěšnějších táborů vůbec. Každoročně je zaplněn během prvního týdne od zveřejnění. Proto jsme tento projekt rozšířili z původního jednoho týdne celkem na 5 týdnů.

Pro děti ve věku 5 až 15 let je vždy připraven sportovně zábavný program, který probíhá v největší míře na sportovištích SAMK. Účastníci si v rámci celého týdne vyzkouší celou řadu sportů a aktivit pod vedením kvalifikovaných a profesionálních trenérů a odborníků daného odvětví. 

V létě dětem a rodičům nabízíme 5 turnusů pro celkem 450 účastníků. O děti rozdělených do družstev dle věku je vždy postaráno nadšenými vedoucími. Největší odměnou je pro nás dětská radost a spokojenost rodičů.

 

Jarní prázdniny kladenských dětí
Jarní prázdniny s Jardou Jágrem na ledě
Jarní prázdniny s Jardou Jágrem na ledě

Sportovní areály města Kladna v rámci své činnosti pořádají sportovně zábavné programy na podporu sportu a aktivního trávení volného času dětí a mládeže. Mezi nejúspěšnější a navazující na přímětský tábor "Léto kladenských dětí" patří samozřejmě i "Jarní prázdniny kladenských dětí".Tento projekt se u dětí i rodičů těší velké oblibě, a i díky tomu je každý tento tábor maximálně naplněn.

Pro děti ve věku 5 až 15 let je vždy připraven sportovně zábavný program, který probíhá v největší míře na sportovištích SAMK. Účastníci si v rámci celého týdne vyzkouší celou řadu sportů a aktivit pod vedením kvalifikovaných a profesionálních trenérů a odborníků daného odvětví. Kapacita pro jarní prázdniny se v současnosti vyšplhala na 45 dětí.

 

Pálení čarodějnic na Sletišti

Mezi další velmi oblíbené tradiční kladenské akce patří "Pálení Čarodějnic na Sletišti".  Tato kulturní akce probíhá na Městském stadionu Sletiště. Každoročně máme pro návštěvníky připraven bohatý doprovodný program.  

Pro děti jsou zde připraveny různé sportovní a vědomostní soutěže, dále pro ně máme připravenou velmi oblíbenou soutěž o "Nejkrásnější čarodějnickou masku".

Všem návštěvníkům nabízíme i další doprovodoný program, např. živou kapelu i občerstvení. Dále si všichni zúčastnění mohou upéct buřty na připravených ohníčkách, samozřejmostí je také zapálení "velké vatry". Návštěvnost této akce se pohybuje okolo 1000 lidí.

V Kladně je již tradiční sportovní akce pod celorepublikovým názvem "Běh naděje". Tento běh je charitativní nezávodní akcí doplněn o veřejnou sbírku na podporu boje proti rakovině. Součástí této akce je vždy zajištěn doprovodný program ve spolupráci s mediálním partnerem "Rádiem Relax".

Akce se stala velmi oblíbenou, proto v ní nadále pokračujeme. V roce 2017 proběhl 10.ročník. Každoročně se do ní zapojuje přes 200 aktivních běžců amatérů, rodičů s dětmi, seniorů i kladenských sportovních klubů. Veškeré vybrané peníze putují na konto Sbírky naděje.

 

Den dětí v trampolínovém parku

Mezi další velmi oblíbené sportovně-kulturní akce pro děti patří  "Den dětí v trampolínovém parku". Tuto akci pořádáme každoročně v  trampolínovém parku a přilehlé části letního koupaliště Sletiště. Pro děti je zajištěn velmi bohatý doprovodný program s klaunem a dalšími sportovními atrakcemi.

Po celou dobu akce je pro děti vstup do trampolínového parku zdarma. Tuto akci navštíví každoročně přes 1000 dětí s rodiči.

 

Seniorský pětiboj

Akce pod názvem "Seniorský pětiboj" je sportovní akce zaměřená pro kladenské seniory, kteří mají možnost si zazávodit na Městském stadionu Sletiště. 

Součástí akce je občerstvení a doprovodný program. Seniorský pětiboj probíhá ve spolupráci se Sportovním gymnáziem Kladno a atletickým klubem A. C. TEPO KLADNO. Pro seniory je připraveno 5 bodovaných disciplín. Každoročně se do soutěže přihlásí více, jak 100 seniorů.

 

Kladno seniorům

Sportovní areály města Kladna nabízejí aktivity i těm ,,dříve narozeným". Projekt s názvem ,,Kladno seniorům" je určen seniorům Kladenska, kteří chtějí být aktivní a setkávat se se svými vrstevníky v rámci organizovaných činností. Záměrem je vytvořit kladenským seniorům vhodné podmínky pro trávení volného času, nabídnout zájmové aktivity a činnosti, které pomáhají rozvíjet chuť pečovat o své zdraví, sebevzdělávání, komunikaci s vrstevníky.

Do tohoto unikátního projektu je zapojeno více než 400 aktivních seniorů navštěvujících pravidelně kurzy pohybové i vzdělávací. Počet registrovaných účastníků i nabízených aktivit stále roste. Sportovní areály města Kladna navazují efektivní spolupráci s dalšími kladenskými institucemi pro uspokojení potřeb seniorů, kteří chtějí přidat nejen léta životu, ale i život svým létům.

 

Velikonoce v Aquaparku a Vánoční čas v Aquaparku

"Velikonoce v Aquaparku" a "Vánoční čas v Aquaparku", jsou dvě akce pořádány pro děti. Pokud tyto akce probíhají, mají všechny děti ve věku 3-15 let vstup za 1 Kč do Aquaparku Kladno.

Akce jsou spojené s tématikou Velikonoc či Vánoc. Pro děti každoročně vypisujeme i soutěž o nejkrásnější obrázek. Nejkrásnějsí obrázky vystavujeme ve vestibulu. Všechny děti, které navštíví náš aquapark v tuto dobu dostavají od Sportovních areálů města Kladna malý dárek. Akce se stala velmi oblíbenou. Návštěvnost u obou akcí dosahuje denně v průměru 700 dětí.

 

Sportovní areály města Kladna s.r.o.

Sportovců 818, Rozdělov
272 04 Kladno

IČO: 26154170
DIČ: CZ26154170
Zapsaná v obchodním rejstříku vedeném u Městského soudu v Praze oddíl C, vložka č. 75074

Telefon: 312 248 006
E-mail: samk@samk.cz


Vážení návštěvníci, od 1. 12. 2016 dle zákona přecházíme na EET systém tržeb.

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně on-line; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin."

Děkujeme za pochopení.