Krajská hygienická stanice nařídila uzavření zimního stadionu do 15. srpna

Datum:
04/08/2020 - 09:20

Z důvodu rozšíření nákazy infekčním onemocněním COVID-19 rozhodla Krajská hygienická stanice Středočeského kraje v pondělí 3. srpna o uzavření ČEZ zimního stadionu do soboty 15. srpna včetně.

Krajská hygienická stanice na základě rozhodnutí z pondělí 3. srpna nařídila Sportovním areálům města Kladna uzavřít ČEZ zimní stadion ode dne 31. července (ústně nařízeno), a dále ode dne vydání písemného rozhodnutí do 15. srpna.

„V souvislosti s nebezpečím vzniku epidemie infekčního onemocnění novým koronavirem na zimním stadionu (…) je nezbytné přijmout protiepidemická opatření k zamezení možného šíření onemocnění,“ stojí v odůvodnění rozhodnutí KHS.

„Rozhodnutí Krajské hygienické stanice respektujeme, přestože nás rozsah nařízených opatření poněkud zaskočil,“ říká jednatel Sportovních areálů města Kladna Jiří Chvojka a dodává: „Snažili jsme se na situaci okamžitě reagovat a včasným zavedením hygienických opatření šíření nákazy zabránit. Stadion byl a bude vydezinfikován. Doufali jsme, že družstva, v nichž se onemocnění rozšířilo, budou v karanténě a po provedení nezbytných opatření stadion opět co nejdříve otevřeme. Uzavření na dva týdny je pro nás i hokejový klub rána jak z hlediska sportovního, tak i provozního a ekonomického, neboť i na uzavřeném stadionu musí ledaři udržet plochy zamražené. Nad tím vším ale pochopitelně stojí ochrana zdraví sportovců, personálu a veřejnosti. Ta je prvořadá.“

Sportovní areály města Kladna ve spolupráci s hokejovým klubem zůstanou v kontaktu s Krajskou hygienickou stanicí. O dalším vývoji situace budeme informovat.  

Sportovní areály města Kladna s.r.o.

Sportovců 818, Rozdělov
272 04 Kladno

IČO: 26154170
DIČ: CZ26154170
Zapsaná v obchodním rejstříku vedeném u Městského soudu v Praze oddíl C, vložka č. 75074

Telefon: 312 248 006
E-mail: samk@samk.cz