Baseballisté Miners U8 vezou zlato z FINAL FOUR 40. ročníku PBT

Datum:
29/06/2021 - 14:30
Kategorie:

Čtyřicátý ročník Pražského baseballového týdne, prestižního mezinárodního turnaje, letos nabídl srovnání nejen špičkových „dospělých“ baseballistů, ale poprvé i srovnání jejich nejmladších kolegů, budoucích baseballových nadějí. Někteří z nich, kdo ví, se zde mohou za osm deset let ukázat v národním dresu.

Za ideálního baseballového počasí vyrazili Miners do krásného areálu pražských Eagles, kde měli změřit síly na turnaji Final Four U8 s celky Eagles Praha, SaBaT Praha a Tempo Praha.

V úvodním utkání proti SaBaTu Kladeňáci trochu laborovali se sestavou. První dvě směny byl duel vyrovnaný. Po změnách v sestavě ale Miners zabrali v obraně, nepolevili v útoku a bylo z toho nakonec vítězství 24:14.

Následovalo utkání s Eagles. Miners se soupeře nezalekli a po další perfektní práci na pálce i v obraně brali druhé vítězství 21:8.

Po krátké pauze, klobáse, řízku a limonádě šli Kladeňáci velkým respektem na Tempo Praha, které do té doby mělo na kontě také dvě výhry. Malí Horníci se ničeho nezalekli a plnou parou Tempo přejeli. Opět dominovala kvalitní hra na pálce, ale hlavně jistota a přesnost v obraně. Skóre 20:7 odpovídalo předvedené hře a Miners se mohli těšit na finále.

Před finále klasika. Klobása, hot dog, řízek, limonáda. Do toho společné sledování perfektního výkonu české reprezentace U18, která bušila do starší U23. Perfektní baseballová sobota. A to nejlepší mělo teprve přijít.

Že by finále mohlo dopadnout v kladenský prospěch, předznamenal už vítězný los. Úvodní euforii ale rychle zchladil skvělý nástup Tempa, jehož dlouhé tvrdé odpaly dávaly tušit, že Horníci nedostanou nic zadarmo. Stejně tak pomalu se rozjížděl kladenský útok. Tempo, oproti prvnímu utkání, prostřídalo obranu, a ta hrála skvěle. Miners ale nepolevili, zlepšili práci v obraně a dál bušili soustředěně do balonů. Výsledkem bylo vítězství 13:4, krásná medaile a ještě krásnější (a ten největší) pohár.

Za celý turnaj trenéři Petr Tománek, Honza Herget a Martin Posselt vyzdvihli hlavně perfektní práci na pálce. V obraně se dá vždy co zlepšovat, ale i ta hrála celkem spolehlivě a zahrála i krásné rozehry. Miners posbírali další cenné zkušenosti, a to je nejdůležitější.

Vítězná sestava Miners: Fíla (P), Maty (C), Šíma (1B), Kája (2B), Domča (3B), Honzík (SS), Vítek (OF), Dan (OF), Matěj (OF), Kuba (OF).

Sportovní areály města Kladna s.r.o.

Sportovců 818, Rozdělov
272 04 Kladno

IČO: 26154170
DIČ: CZ26154170
Zapsaná v obchodním rejstříku vedeném u Městského soudu v Praze oddíl C, vložka č. 75074

Telefon: 312 248 006
E-mail: samk@samk.cz