Anketa o nejlepší sportovce roku 2021 zná vítěze. U novinářů bodovali atleti, Sporťačkou SAMK je baseballistka

Datum:
13/01/2022 - 15:30
Kategorie:

V pondělí 10. ledna byla po více než dvou měsících uzavřena anketa Sportovních areálů města Kladna o nejsympatičtějšího sporťáka roku 2021. Jednoznačnou vítězkou ankety popularity se stala zakrátko třináctiletá baseballistka Jedelská. V tradičně vyhlašovaném novinářském žebříčku bodovali atleti. První tři místa mezi jednotlivci obsadili chodec Hlaváč, běžec Krsek a jeho mladší kolegyně z oddílu Lamačová. Nejlepším týmem byli Rytíři Kladno, druhé místo bralo extraligové mužstvo atletů a pomyslný bronz hokejbalisté HBC Kladno.

Anketa Sporťák SAMK (dříve sporťák Kladenska) se vyhlašuje od roku 2010. Cenu za nejsympatičtějšího sportovce v průběhu let získali například hokejbalista Jan Příhoda, triatlonista Tomáš Renč či volejbalisté Filip Křesťan, Tomáš Hýský a Eliška Gálová. Ještě nikdy se ale do ankety nezapojilo tolik hlasujících jako v letošním roce. Hlasy do formuláře na webových stránkách SAMK přišly z více než tisíce jedinečných IP adres. V užším výběru mohla veřejnost podpořit moderního pětibojaře Martina Vlacha, plavkyni Emu Bradáčovou, florbalistu Matyáše Bachmaiera, gymnastu Jakuba Šmolíka, chodce Víta Hlaváče a baseballistku Báru Jedelskou.

Právě poslední jmenovaná získala 782 hlasů a s více než čtyřsetbodovým náskokem se stala historicky nejmladší vítězkou ankety. V únoru jí bude teprve třináct, ale úspěchů už za sebou má hodně. Ten největší je určitě stříbro z mistrovství Evropy do 12 let, na kterém Česko reprezentovala coby jediné děvče v chlapeckém výběru.

Víta Hlaváče nemusí pomyslné čtvrté místo v anketě popularity mrzet. Mezi novináři totiž zabodoval. Po zprůměrování nominací od oslovených sportovních redaktorů vyšel Hlaváč, nejčastěji a nejvýše jmenovaný, jako vítěz nejvyššího individuálního ocenění. Druhé a třetí místo brali jeho kolegové z místního atletického oddílu – čtvrtkař Matěj Krsek a sprinterka Tereza Lamačová.

Mezi týmy získali nejvíce preferenčních hlasů hokejoví Rytíři, kteří se po roční odmlce vrátili do extraligy. Druhou pozici obsadilo extraligové mužstvo A. C. Tepo Kladno a na třetí pozici se umístili hokejbalisté HBC Kladno.

Předání cen, tradičně spojené s Plesem podnikatelů a sportovců, se letos vzhledem k zrušení plesu uskuteční v uzavřené společnosti.

Výsledky ankety Sporťák SAMK

 1. Bára Jedelská (baseball) – 782 hlasů
 2. Jakub Šmolík (gymnastika) – 364 hlasů
 3. Matyáš Bachmaier (florbal) – 348 hlasů
 4. Vít Hlaváč (atletika – chůze) – 195 hlasů
 5. Ema Bradáčová (plavání) – 124 hlasů
 6. Martin Vlach (moderní pětiboj) – 27 hlasů

Novinářská cena Sportovec Kladenska – jednotlivci

 1. Vít Hlaváč (atletika – chůze)
 2. Matěj Krsek (atletika)
 3. Tereza Lamačová (atletika)

Novinářská cena Sportovec Kladenska – týmy

 1. Rytíři Kladno (lední hokej)
 2. A. C. Tepo Kladno – muži (atletika)
 3. HBC Kladno (hokejbal)

Sportovní areály města Kladna s.r.o.

Sportovců 818, Rozdělov
272 04 Kladno

IČO: 26154170
DIČ: CZ26154170
Zapsaná v obchodním rejstříku vedeném u Městského soudu v Praze oddíl C, vložka č. 75074

Telefon: 312 248 006
E-mail: samk@samk.cz