Basketbalové tréninky Sokola Kladno u dětí na našich příměstských táborech slaví úspěch

Datum:
08/03/2022 - 13:15

Od loňského ročníku jsou po několikaleté pauze součástí programu našich příměstských táborů basketbalové tréninky, které zajišťuje kladenský Sokol. Tréninkové jednotky už loni zaujaly několik holek a kluků napříč věkovými kategoriemi natolik, že se po prázdninách hlásili v Sokolovně. A co vaše dítě? Váháte, na jaký sport ho přihlásit? Třeba je to právě basketbal.

„Loni jsme se jako Sokol Kladno zapojili do Léta kladenských dětí poprvé a musím říct, že po prázdninách se nám hlásil velký počet zájemců. Kvitujeme to jako velmi pozitivní akci. Dá se říct, že se nám naplnily dvě přípravky hráček a ozývali se i hoši, které jsme přesměrovali do chlapeckých oddílů,“ říká trenérka Romana Rájková, která tréninky organizačně zaštítila a v klubu se mimo jiné stará právě o náborovou činnost.  

Vzorové tréninky spolu s kolegyněmi vždy uzpůsobuje věku a pohybové zručnosti dětí. Zatímco s těmi nejmenšími jde spíše o hraní si s míčem, se staršími už přichází na řadu více skutečné basketbalové průpravy. Tu pak zájemkyně mohou dál prohlubovat v klubu, kterému se i v konkurenci větších sportů dobře daří.

„Máme zaplněné všechny věkové kategorie od přípravek až po ženy, některé obzvlášť šikovné hráčky se od nás dostávají do pražských oddílů, kde působí ve vyšších soutěžích, a dokonce se některé dostávají do reprezentačních výběrů. Na to, že basketbal na Kladně není sport číslo jedna, se držíme na úrovni a můžeme konkurovat větším míčovým oddílům,“ dodává Rájková a zve případné zájemkyně na trénink.

„Sídlo klubu je v kladenské Sokolovně, ale tréninky podle možností probíhají také na 5., 7. a 12. základní škole, více informací najdete na našich webových stránkách, kde jsou i kontakty na trenéry, jichž se můžete doptat,“ vzkazuje Rájková.

 

Sportovní areály města Kladna s.r.o.

Sportovců 818, Rozdělov
272 04 Kladno

IČO: 26154170
DIČ: CZ26154170
Zapsaná v obchodním rejstříku vedeném u Městského soudu v Praze oddíl C, vložka č. 75074

Telefon: 312 248 006
E-mail: samk@samk.cz