Čarodějnicím a kouzelníkům svítilo sluníčko. Rejdění se vydařilo na jedničku

Datum:
02/05/2022 - 16:15

V sobotu 30. dubna na sluncem zalitém Sletišti po třech letech uhořela čarodějnice! Filipojakubské noci na Kladně předcházelo odpolední rejdění, kterého se vedle více než devadesáti malých čarodějnic a kouzelníků zúčastnily stovky dalších dětí, jež soutěžily ve sportovních disciplínách. Akce s bohatým doprovodným programem celkem přilákala na tisícovku návštěvníků.

Čarodějnické rejdění za tribunou Městského stadionu Sletiště odstartovalo už ve 14 hodin odpoledne. Pro děti byly vedle soutěže o nejkrásnější čarodějnickou masku, do níž se zapojilo přes devadesát uchazečů, připraveny také sportovní aktivity, za jejichž splnění si mohly ve stánku SAMK vybrat odměnu dle libosti.

Krom aktivit jako je hod kroužkem na cíl, skákání v pytli nebo překážková dráha s pingpongovým balonkem na lžíci, si děti vyzkoušely baseballový nadhoz s Miners Kladno, volejbalové odbytí s chlapci a děvčaty z Kladno volejbal cz či střelbu na branku s hokejbalisty HBC Kladno. Jednotlivé aktivity střídavě zpestřovali klauni z nadace Chance4Children, kteří si také připravili vlastní program v podobě interaktivních scének. Nechybělo ani malování na obličej a obrovský zájem vzbudil i balonkový mág, který kroutil nafukovací zvířátka nejrůznějších druhů ještě dlouho po oficiálním ukončení akce.

Po celé odpoledne byly k dispozici dvě ohniště, u nichž se vesele opékaly buřty a klábosilo se. V rámci doprovodného programu vystoupila ve dvou blocích dětská bubenická skupina Panda Band, která se postarala také o rozbubnování při slavnostním zapálení velké vatry. To se uskutečnilo krátce po osmnácté hodině, kdy spolu s ředitelem SAMK Františkem Burešem oheň rozpálila vítězka soutěže o nejkrásnější masku.

Ze soutěže nikdo neodcházel s prázdnou – všichni účastníci získali poukaz na jednorázový volný vstup do trampolínového parku, desítka nejlépe umístěných pak navíc dostala vouchery do aquaparku či poukázku v hodnotě 500 korun na libovolné sportoviště.

Poté co na hranici shořela čarodějnice, rozmístili se lidé do hloučků kolem vedlejších ohýnků a užívali si teplého jarního dne až do úplného setmění.

„Těší mě, že jsme po dvouleté odmlce mohli navázat na tradiční akci, kterou mají Kladeňáci viditelně opravdu rádi, protože jich dnes přišlo přinejmenším tolik, co naposledy. Sportovní areály mají sloužit veřejnosti a společenské akce jsou jejich nedílnou součástí. Energie vložená do příprav čarodějnického rejdění se nám stokrát vrátila v podobě dětských úsměvů, kterých bylo v sobotu plné Sletiště. A o to jde především,“ říká ředitel SAMK František Bureš.

 

Sportovní areály města Kladna s.r.o.

Sportovců 818, Rozdělov
272 04 Kladno

IČO: 26154170
DIČ: CZ26154170
Zapsaná v obchodním rejstříku vedeném u Městského soudu v Praze oddíl C, vložka č. 75074

Telefon: 312 248 006
E-mail: samk@samk.cz