Druhý díl akce Kladno sportuje v Centralu bavil malé i velké

Datum:
15/11/2021 - 13:45
Kategorie:

V sobotu 13. listopadu se chodby obchodního domu Central po týdnu opět proměnily ve sportoviště. Tentokrát si pro návštěvníky prezentační stanoviště připravili hokejbalisté HBC Kladno, baseballisté Miners Kladno a tenisté Maršoun Tennis Academy. V doprovodném programu vystoupili tanečníci z TC R. A. K. a malí hudebníci Panda Band.

Sportovní odpoledne v obchodním domě Central zahájili po 13. hodině moderátoři Patrik Wolf a Jan Ladra, kteří akcí provázeli. Přízemní chodbu proměnila k nepoznání baseballová klec, ve které si mohli zájemci vyzkoušet nadhoz a odpal. „Do Centralu jsme přenesli kousek baseballového hřiště. Chtěli jsme dát návštěvníkům možnost vyzkoušet si základní dovednosti,“ říká trenérka Radka Jakubová, která si akci pochvaluje: „Za každou takovou příležitost jsme rádi. Mohli jsme ukázat, co baseballový klub už třicet let na Kladně dělá, a třeba tím nalákat nové hráčky a hráče. Ceníme si spolupráce s městem i obchodním domem Central.“

V těsném sousedství klece tenisté rozložili „zeď“, u níž si návštěvníci zkusili základní forhendové a bekhendové údery. „Troufnu si říct, že se tu dnes vystřídalo možná až sto návštěvníků, a to nejen dětí,“ pochvaloval si zájem veřejnosti Marek Maršoun, vedoucí trenér akademie nesoucí jeho jméno. „Jsem rád za pozvání Sportovních areálů města Kladna, díky kterým jsme se tu dnes mohli prezentovat. Akce se mi líbila a doufám, že si k nám lidé přijdou zahrát.“

O patro výš instalovali svou střelnici hokejbalisté, u kterých si příchozí mohli vyzkoušet střelbu na brankáře, na terče nebo poměřit síly v rychlosti střelby měřené radarem. „Kromě střelnice jsme také v našem stanu připravili ukázku hokejbalové výstroje, klubového oblečení i medailí a pohárů, které vybojovaly naše mládežnické týmy,“ shrnul sobotní hokejbalové menu trenér přípravky Tomáš Jelínek. Také on si pochvaloval možnost prezentace v největším středočeském obchodním centru.  

Doprovodný program se ve dvou blocích skládal z vystoupení hudebního tělesa Panda Band, které si připravilo bubenické vystoupení i vlastní písničky, a také tanečníků z TC R. A. K., jejichž skupinová i sólová vystoupení dostala Central do varu. Příjemné odpoledne završily kolem 16. hodiny soutěže o ceny, po jejichž skončení začal sportovní mobiliář z chodeb obchodního domu mizet. Naposledy se tam vrátí v sobotu 20. listopadu, kdy se budou prezentovat volejbalisté, florbalisté nebo judisté.

 

Sportovní areály města Kladna s.r.o.

Sportovců 818, Rozdělov
272 04 Kladno

IČO: 26154170
DIČ: CZ26154170
Zapsaná v obchodním rejstříku vedeném u Městského soudu v Praze oddíl C, vložka č. 75074

Telefon: 312 248 006
E-mail: samk@samk.cz