Čarodějnické rejdění, které se v neděli 30. dubna uskutečnilo na sluncem zalitém Sletišti, přilákalo stovky návštěvníků. Vrcholem zábavného programu pro děti bylo zapálení velké vatry s čarodějnicí. Ta uhořela krátce po šesté odpoledne.
Počasí jako na objednávku, dětí jako smetí. Tak by se v kostce dalo shrnout nedělní odpoledne na Sletišti, které patřilo Čarodějnickému rejdění. Už ve 14 hodin na travnaté ploše za tribunou městského stadionu odstartovaly dovednostní soutěže pro děti i zábavný doprovodný program, který zpestřilo vystoupení mažoretek z kladenského Sokola.
Děti – od sotva chodících po téměř puberťáky – plnily úkoly na šesti stanovištích a sbíraly razítka na hrací kartu. Za plný počet si pak mohly u stánku Sportovních areálů města Kladna vybrat drobnou cenu. Do soutěže se jich zapojilo na tři sta!
Po splnění soutěžních úkolů děti často pokračovaly třeba ke stánku, kde se malovalo na obličej, nebo do trampolínového parku. A když jim vyhládlo, opekly si na ohníčku špekáčky. Mlsnější jazýčky si navíc koupily skvělý trdelník.
Na pokyn moderátora Aleše Švarce prostranství dvakrát během odpoledne obešel průvod soutěžících o nejkrásnější čarodějnickou masku. Z bezmála stovky přihlášených vybrali pořadatelé nositele deseti nejhezčích masek, které ocenili věcnými dary.
Děvčátko, které se schovávalo pod nejoriginálnější maskou – obrovským kloboukem se zapleteným břečťanem – společně s hlavním organizátorem v 18 hodin zapálilo velkou vatru. A ostatní, kdo si dali tu práci, vyrobili masku a přihlásili se do soutěže, potěšil alespoň poukaz na volný vstup do trampolínového parku.
Krátce po šesté čarodějnici schvátily plameny a Filipojakubská noc mohla začít.