Fotogalerie: Kába Cup poprvé na stadionu, kde se hrála první liga

Datum:
04/05/2023 - 09:30

Ve středu 3. května odstartoval turnajem na Stadionu Františka Kloze v Kladně devátý ročník populárního žákovského fotbalového turnaje. Kluci z malých vesnických týmů okusili kouzlo velkého stadionu, na kterém si jindy nemají šanci zahrát. A pořádné si to užili. Stejně jako pořadatelé, pro které byl turnaj v mnoha ohledech premiérou.

Jak totiž potvrdil zakladatel turnaje, bývalý borec pražské Sparty Jiří Kabyl, na stadionu, kde se kopala první liga, se kvalifikační kolo Kába Cupu hrálo poprvé. Na Kladno se navíc sjela dvanáctka mužstev, což je o tři více než standardně na kvalifikačních turnajích startuje.

„Hned když mi kladenští kluci volali, abychom udělali jedno kolo u nich, do večera se mi ozvalo devět týmů a ráno další dva. Nechtěl jsem nikoho odmítnout, tak jsme navýšili počet na dvanáct,“ říká Kabyl, který chlapce před osmou hodinou ranní na stadionu přivítal a kolem patnácté se s nimi rozloučil vyhlášením výsledků. Ceny společně s ním předávali jednatel Sportovních areálů města Kladna Jiří Chvojka a člen výkonného výboru OFS Praha-západ Vladimír Bláha.  

Mladí fotbalisté a fotbalistky si svůj den užili naplno. Počasí jim přálo, pažit byl v perfektní kondici a když jim vyhládlo, měli zajištěný oběd v nedaleké Restauraci Sleťák. Jednatele SAMK Jiřího Chvojku, který se do organizace turnaje osobně vložil, těšila pozitivní odezva, jaké se mu od dětí dostalo.

„Chlapci a děvčata z týmů hrajících nižší soutěži si na velkém stadionu jindy nemají šanci zahrát. Věřím, že to pro ně byl pěkný zážitek, na který nikdy nezapomenou,“ pochvaloval si Chvojka, který osobně několika zápasům přihlížel a předvedené výkony ho příjemně překvapily. „Gratuluji postupujícím na finálový turnaj a přeji jim hodně štěstí a úspěšnou reprezentaci kladenského okresu,“ dodal.

Turnaj Kába Cup je určen pro kategorii U13 (mladší žáci). Hraje se na „malé“ hřiště ve formátu 6+1 na 2x12 minut. Každý si na turnaji zakopal 4 zápasy. Nejprve dva v kvalifikační skupině a podle výsledků pak další dva v „barevných“ skupinách, jejichž vítězové postupují na finálový turnaj. Staly se jimi kluby SK Kročehlavy, AFK Tuchlovice, TJ Unhošť a Fotbal Zákolany. Finále si zahrají 25. června v Horních Počaplech u Mělníka.

Celkového vítěze turnaje čeká skvělá odměna – autobusový zájezd na německou Bundesligu do Lipska.

Sportovní areály města Kladna s.r.o.

Sportovců 818, Rozdělov
272 04 Kladno

IČO: 26154170
DIČ: CZ26154170
Zapsaná v obchodním rejstříku vedeném u Městského soudu v Praze oddíl C, vložka č. 75074

Telefon: 312 248 006
E-mail: samk@samk.cz