Halový mítink představí na Kladně hvězdy světové atletiky

Datum:
25/01/2022 - 14:00

Po strmém vzestupu letního mítinku Kladno hází a Kladenské memoriály začíná na atletickém nebi stále jasnějším světlem zářit i hvězda halového podniku Kladno Indoor. Jeho třetí ročník se uskuteční už ve čtvrtek 27. ledna v atletické hale na Sletišti, kde se představí elitní závodníci a závodnice ve skoku vysokém a vrhu koulí.

Konkurence v kladenské atletické hale bude obrovská. Už loni se navzdory nepříznivé pandemické situaci na Kladně krom domácích špiček představila i řada zahraničních závodníků světové úrovně. Letos ale budou startovní listiny nabité k prasknutí – na Kladně se totiž představí i několik olympijských finalistů!

Ozdobou mužského vrhu koulí by měl být „domácí“ vrhač Tomáš Staněk, jehož připravenost letos prověří například Bob Bertemes z Lucemburska nebo Portugalec Francisco Belo.

Mezi ženami zazáří koulařská legenda z Německa Christina Schwanitz či švédská rekordmanka Fanny Roos.

Prvenství z loňského ročníku bude ve výškařském sektoru obhajovat Litevec Adrijus Glebauskas, v nabité konkurenci to ale nebude mít snadné! Skákat totiž bude třeba Polák Norbert Kobielski či „kladenský Syřan“ Majd Eddin Ghazal.

Mezi ženami bude prvenství obhajovat Michaela Hrubá, návratu na Kladno se nemůže dočkat Američanka Tynita Butts-Townsend a dobré vzpomínky na letní mítik, v němž stanovila nový rekord závodu, přijede oprášit litevská skokanka Urtė Baikštytė.

Kladno se má na co těšit!

Časový pořad závodů:

15:45 Vrh koulí žen
16:45 Skok vysoký žen
17:45 Vrh koulí mužů
18:45 Skok vysoký mužů

Sportovní areály města Kladna s.r.o.

Sportovců 818, Rozdělov
272 04 Kladno

IČO: 26154170
DIČ: CZ26154170
Zapsaná v obchodním rejstříku vedeném u Městského soudu v Praze oddíl C, vložka č. 75074

Telefon: 312 248 006
E-mail: samk@samk.cz