Jarní prázdniny kladenských dětí se po roční odmlce vrátily v plné parádě

Datum:
23/02/2022 - 08:00

Po roční odmlce vynucené protiepidemickými opatřeními Sportovní areály města Kladna znovu uspořádaly během jarních prázdnin příměstský tábor. Na čtyřicet dětí ve třech družstvech si na městských sportovištích užilo týden plný pohybu a zábavy.

Jarní prázdniny kladenských dětí jsou obdobou velkého letního příměstského tábora, jen trochu v menším měřítku. Loni se bohužel jarní tábor z důvodu nepříznivé pandemické situace konat nemohl, letos už to možné je, a tak se v týdnu od 14. do 18. února na kladenských sportovištích proháněli kluci a holky ve věku od pěti do čtrnácti let.

Podobně jako v létě si děti vyzkoušely řadu kolektivních i individuálních sportů. V pondělí se učily házet a odpalovat s baseballisty z Miners Kladno, trénovaly základní chvaty a pod dohledem Václava Nováka z klubu Judo N62 a s Maršoun Academy si vyzkoušely tenis. V úterý je čekala basketbalová průprava se Sokolem Kladno, lukostřelba v sídle JIM Archery clubu Kyšice a ti nejmenší trénovali pohybovou všestrannost se Sportklubem Kladno. Středeční dopoledne patřilo plavecké abecedě s KSP Kladno a následné relaxaci na atrakcích kladenského aquaparku. Odpolední program byl v režii florbalových Kanonýrů Kladno. Ve čtvrtek děti pod dozorem instruktorů Sambar lezly na stěně a zábavný program pro ně připravil také Badminton Club Kladno. Ve sportovní hale probíhaly volejbalové tréninky pod vedením kouče A-týmu Kladno Volejbal cz Milana Fortuníka. Páteční dopoledne vyplnila atletika a v odpoledním bloku tábor vyvrcholil masopustním karnevalem plným soutěží. Stravu dětem zajistila jako už tradičně Restaurace Sleťák.

„Máme velkou radost, že tábor bez komplikací proběhl a doufáme, že to je taková první vlaštovka návratu k normálnímu fungování. V posledních dvou letech jsme vinou koronaviru přišli o řadu akcí, včetně jarního tábora. Doufáme, že už žádné další neodpadnou a že se budeme s malými i velkými Kladeňáky pravidelně vídat při našich sportovních a společenských akcích. Hned v pondělí 21. února jsme na našich webových stránkách spustili přihlášky na Léto kladenských dětí a zájem je opět obrovský,“ říká marketingová manažerka SAMK Veronika Povondrová.

 

Sportovní areály města Kladna s.r.o.

Sportovců 818, Rozdělov
272 04 Kladno

IČO: 26154170
DIČ: CZ26154170
Zapsaná v obchodním rejstříku vedeném u Městského soudu v Praze oddíl C, vložka č. 75074

Telefon: 312 248 006
E-mail: samk@samk.cz