Jestli má nějaký tým šanci uspět, tak tento! Kanonýři jdou do play off, v cestě stojí Vary

Datum:
25/02/2022 - 14:15
Kategorie:

Florbaloví Kanonýři se dlouhodobě netají velkými ambicemi a když na předsezónní tiskové konferenci oznámili příchod mistra republiky Tomáše Chrousta, nikdo nezůstal na pochybách, že s postupem do superligy to myslí vážně. Přestože se v týmu ještě během podzimu mnohé změnilo, cíle zůstávají stejné. První v cestě za postupem stojí neoblíbený soupeř z Karlových Varů.

Předloni jim příchod koronavirové pandemie neumožnil dohrát načaté čtvrtfinále, loni dokonce vyřazovací boje v první florbalové lize vůbec nezačaly. Teď mají Kanonýři třetí – první opravdový – pokus splnit si svůj sen a vrátit se mezi florbalovou elitu. Páté místo po základní části pro ně ale znamená velkou překážku už ve čtvrtfinále – coby hůře postavený tým totiž v sérii hrané na tři vítězné duely začnou dvěma zápasy na půdě neoblíbeného soupeře z Karlových Varů. Jistě, letošní vzájemná bilance Kladnu nalévá optimismus – Kanonýři v prvním vzájemném duelu na půdě Západočechů prohráli 5:6 po samostatných nájezdech a v domácí odvetě zvítězili 7:3 – ale historická bilance nabádá k opatrnosti.

Tým, který se pyšní nejlepší defenzivou v soutěži, v rozběhnuté sezoně vyměnil trenéra – Jana Pazderu nahradil Martin Hovořák – a v play off se chystá stavět právě na dobře organizované obraně a skvěle chytajícím brankáři. Na tiskové konferenci, která se ve čtvrtek 24. února konala v konferenční místnosti Sport Hotelu Sletiště, bylo znát, že karlovarská překážka na prvním kroku za postupem v týmu vzbuzuje zdravý respekt, ale také obrovskou vůli. Nakonec kdo chce postoupit, musí porazit kohokoliv. A Kanonýři už v minulosti dokázali z pozice „outsidera“ šokovat. Může to klapnout právě letos?

„V podstatě se na tohle připravujeme už dva roky,“ říká kapitán týmu a služebně nejstarší hráč Dušan Přívara. „První rok, co přišel Honza Pazdera, jsme nemohli dohrát čtvrtfinále s Jaroměří, pak jsme nehráli vůbec a teď o ten postup konečně můžeme zabojovat. Já i tým se na to moc těšíme,“ dodává.

„Věřím, že uspět stoprocentně můžeme. Ten tým má obrovskou sílu. Je těžké to srovnávat s minulostí, protože každá sezona je jiná, ale věřím, že jsme nastaveni správným směrem,“ hodnotí Přívara. Jeho spoluhráč a generální manažer v jedné osobě Ondřej Riebauer je ještě smělejší: „Tým je velmi dobře vyvážený, je to mix mládí a zkušeností, a i když nejstaršímu hráči je pětatřicet a nejmladšímu sedmnáct, tak skvěle funguje synergie týmu, jak co se týká kabiny, tak fungování na hřišti. Za poslední roky má právě tento tým největší šanci na postup.“

Čtvrtfinále první florbalové ligy startuje už tuto sobotu v Karlových Varech, domácí utkání se odehrají o týden později – v sobotu a případně v neděli 5., respektive 6. března od 18 hodin v hale BIOS.

„Každý zápas s Vary ukáže, že mezi těmito dvěma kluby je obrovská rivalita a byť jsou Vary historicky úspěšnější, tak play off je specifická soutěž, do které jdeme s naprosto jiným nábojem, než jsme šli v základní části, myslím, že to bude vůbec nejkvalitnější série ve čtvrtfinále,“ říká Riebauer a zve Kladeňáky do haly BIOS, aby vytvořili to pravé domácí prostředí.

Sportovní areály města Kladna s.r.o.

Sportovců 818, Rozdělov
272 04 Kladno

IČO: 26154170
DIČ: CZ26154170
Zapsaná v obchodním rejstříku vedeném u Městského soudu v Praze oddíl C, vložka č. 75074

Telefon: 312 248 006
E-mail: samk@samk.cz