Kanonýři mají jasný cíl: postoupit do superligy

Datum:
08/09/2021 - 08:45
Kategorie:

Tváře a kulisy se mění, cíle zůstávají stejné. Kladenští florbalisté se už dávno netají velkými ambicemi a pošilhávají po superlize. V uplynulých dvou sezonách jim ale vystavila stopku koronavirová pandemie, která neumožnila prvoligovým klubům o místo na slunci bojovat.

„Není důvod měnit cíle. Chceme postoupit do superligy! V první řadě potřebujeme soutěž dohrát a pak musíme vyladit herní vazby, protože tým prošel během jediného roku řadou změn, které nejsou ověřené zápasy,“ říká kouč Kanonýrů Jan Pazdera, který u týmu zároveň působí coby sportovní manažer. A v kanceláři se přes léto pořádně oháněl! Společně s vedením klubu se mu podařilo do Kladna nalákat hned sedm nových tváří, a ne ledajakých! Trio Tomáš Chroust, Aleš Höffer a Marek Macík přichází z týmu aktuálního superligového šampiona z Mladé Boleslavi. Útočník Ondřej Papoušek je zase čerstvým juniorským mistrem světa.

Jak to bude týmu s novými rozdílovými hráči v sestavě klapat, se ukáže až na hřišti. Kouč Pazdera věří, že se manko týmové chemie podaří v průběhu sezony dohnat a mančaft bude v nejlepší formě v play off, kde už nebude kam uhnout.

Do prvoligové sezony tým vstoupí domácím zápasem proti Jaroměři v sobotu 11. září. Původně měli Kanonýři odstartovat už o týden dřív duelem proti Chomutovu – ten se ale nakonec uskuteční až v pátek 15. října dopoledne v podobě takzvané school game, na kterou dorazí žáci kladenských základních škol.

Vedení klubu doufá, že se podaří zopakovat jedinečnou atmosféru, kterou přinesla historicky první kanonýrská school game před dvěma roky. Na plné tribuny se těší i největší letní posila Tomáš Chroust – několikanásobný superligový mistr, civilním povoláním architekt, vyslyšel kladenské volání navzdory nabídkám z nejvyšší soutěže.

„Florbal se na Kladně dělá na vysoké úrovni. Jsem si vědom, že Kladno je ambiciózní klub, který chce dělat florbal profesionálně. A chci pomoct týmu k postupu,“ má jasno Chroust.

Tak ať se to konečně podaří!

Sportovní areály města Kladna s.r.o.

Sportovců 818, Rozdělov
272 04 Kladno

IČO: 26154170
DIČ: CZ26154170
Zapsaná v obchodním rejstříku vedeném u Městského soudu v Praze oddíl C, vložka č. 75074

Telefon: 312 248 006
E-mail: samk@samk.cz