Kladeňáci jsou štědří běžci. Na Dr. Klauna vybrali více než loni

Datum:
04/09/2023 - 09:30

V sobotu 2. září hostilo Sletiště druhý ročník charitativního běhu pod názvem Run 4 Children. Sportovní areály města Kladna ho uspořádaly ve spolupráci s nadací Chance 4 Children na podporu projektu Dr. Klaun. Jen na dobrovolném startovném organizátoři vybrali přes 23 tisíc korun – o tři tisíce více než loni. Po běhu samotném pokračoval do odpoledních hodin bohatý program v režii složek IZS.

Charitativní běh organizátoři letos pojali velkoryseji a velkorysejší byli i dárci. Registrovaných účastníků se na startu běhu, jehož vítězem je už z principu každý, kdo se zúčastní, sešlo 217. O dvacet více než loni. Na výběr měli ze dvou tras – kilometrové a pětikilometrové. Když se v 11 hodin u startovní čáry mikrofonu ujal náměstek primátora František Bureš, aby zdravicí běh zahájil a následně se sám připojil, sešly se v davu zástupci všech generací, mnohdy celé rodiny. Někteří si přišli zaběhnout na kondici, jiní akci pojali jako rodinný výšlap. Na trasu vyjely také kola, koloběžky, odrážedla, vozíčky a kočárky.

Bezprostředně po startu začal tým nadačního fondu Chance 4 Children sčítat kasičku, aby s posledními dobíhajícími či docházejícími závodníky mohl ohlásit, že letos na dobrovolném startovném vybral přes 23 tisíc korun.

„To je výtěžek pouze z dobrovolného startovného. Celková částka bude zřejmě ještě malinko vyšší, protože pořád malujeme na obličej, prodáváme balónky a magnetky, a to vše se do výtěžku započítá,“ vyprávěla u cílové čáry předsedkyně nadačního fondu Chance 4 Children Markéta Franke, která Sletiště nejprve sama obkroužila na koloběžce a následně doprovázela běžce z pětikilometrové trasy v cílové rovince.

„Vybraná částka, za kterou moc děkujeme, nám pomůže, abychom mohli pokračovat v naší činnosti jednak v nemocnicích, včetně té kladenské, ale i v dětských domovech, mimo jiné v Ledcích či v Unhošti,“ dodala Franke.

„Potěšilo mě, kolik jsem na startu viděl známých tváří. Jsem rád, že se nám účastníci každoročně vracejí a podporují s námi dobrou věc. Rádi jsme viděli i klienty Zahrady, kteří s námi taktéž chodí běhat pravidelně a v minulosti jsme běh věnovali i jim. V současnosti podporujeme Dr. Klauna a já jsem za to moc rád, protože práce, kterou už přes dvacet let dobrovolníci v nemocnicích a dětských domovech odvádějí, je neuvěřitelná,“ říká jednatel Sportovních areálů města Kladna Jiří Chvojka.

Za účast a příspěvek nadaci poděkoval i bývalý ředitel Sportovních areálů města Kladna, v současnosti statutární náměstek primátora města Kladna František Bureš: „Účast i vybraná částka jsou skvělé. Běhu se každoročně účastním, je skvělé, kolik lidí na té akci spolupracuje. Letos je navíc příjemným zpestřením propojení s představením práce složek Integrovaného záchranného systému. Přináší to velkou osvětu, která k charitativní akci patří.“

Právě propojení s IZS bylo největší novinkou letošního ročníku – zatím ve zkušební podobě. A osvědčilo se. Děti pobavil i poučil záchranář Marek se svou plyšovou sanitkou a medvědem, na kterém předváděl základy první pomoci, ukázky techniky hasičů, policistů, strážníků či záchranářů zaujaly i dospělé. Zájemci si také mohli například nechat změřit tlak ve stánku Oblastní nemocnice Kladno nebo se zapsat do registru dárců krvetvorných buněk. Český červený kříž si kromě osvěty připravil i zábavu v podobě zorbingových koulí, a energii spolehlivě doplnily teplé nápoje z kavárny Lodestar.

Sportovní areály města Kladna s.r.o.

Sportovců 818, Rozdělov
272 04 Kladno

IČO: 26154170
DIČ: CZ26154170
Zapsaná v obchodním rejstříku vedeném u Městského soudu v Praze oddíl C, vložka č. 75074

Telefon: 312 248 006
E-mail: samk@samk.cz