Kladno Indoor má několik nových rekordů, Ghazal v domácí premiéře zaválel

Datum:
29/01/2022 - 14:45

Ve čtvrtek 27. ledna se v atletické hale na kladenském Sletišti uskutečnil třetí ročník mítinku Kladno Indoor, který navzdory nepříznivé pandemické situaci přilákal špičkové závodníky nejen z České republiky, ale i ze zahraničí.

„Přes všechny potíže, které jsme měli před mítinkem, na který nám vinou zranění a komplikací způsobených covidem několik závodníků nedorazilo, jsem rád, že jsme mítink dokázali posunout zase o kus dál, a to ukázaly především sportovní výkony,“ říká ředitel mítinku Jakub Kubálek z A. C. TEPO Kladno.

Jako první byl na programu ženský závod ve vrhu koulí. Ovládla ho v novém rekordu mítinku Švédka Fanny Roos, které se na Kladně daří skvěle. Loni v létě tu vyhrála i na velkém mítinku Kladno hází.

Ve skoku vysokém obhajovala prvenství z loňského ročníku Češka Michaela Hrubá, tentokrát se ale nedostala přes hranici 180 centimetrů. Nejlepší formu si letos přivezla Ukrajinka Yuliya Chumachenko, která v soutěži zvítězila výkonem 186 centimetrů a také ona stanovila nový rekord mítinku.

Hlavní hvězdou koulařského závodu mužů byla česká jednička Tomáš Staněk. Ten ale loňské prvenství v silné konkurenci neuhájil, i když za vítězným Norem Marcusem Thomsenem zaostal o pouhých pět centimetrů.

„Byť jsem vsázel na to, že vrcholem mítinku bude koule mužů, tak musím říct, že mě nejvíce nadchla mužská výška. Nejenom proto, že v ní padl národní rekord Malajsie, o který se postaral Nauraj Singh Randhawa, ale především proto, že v závodě zvítězil náš kladenský domácí Majd Eddin Ghazal ve fantastické atmosféře. Užili jsme si to všichni na sto procent,“ neskrývá Kubálek nadšení.

V mužské výšce prvenství z loňského roku obhajoval Litevec Adrijus Glebauskas. S výkonem 2 metry a 19 centimetrů ale skončil na pátém místě.  Shodně dva metry a 22 centimetrů překonali Marek Bahník, Fernando Ferreira a Nauraj Singh Randhawa. Nejlepší výkon večera předvedl Syřan Majd Eddin Ghazal, který překonal laťku ve výšce 2 metry a 25 centimetrů.

„Díky Bohu za všechno! Jsem moc rád, že jsem se mohl vrátit a v nové sezoně skákat – poprvé tady na Kladně. Je to pro mě návrat k halovým závodům po asi pěti nebo šesti letech. Cítil jsem se velmi dobře a připravil jsem se na další závody tady v Česku. Pozítří mě čeká další závod, kde bych chtěl překonat svůj vlastní národní rekord z roku 2016. Doufám, že hranici 2,28 metru pokořím a rekord přepíšu,“ říká syrský velikán Ghazal, který bude v letošním ročníku oblékat kladenský dres v extralize mužů.

Kladno Indoor nadchlo nejen sportovními výkony, ale i přátelskou atmosférou, kterou si závodníci pochvalují. Také proto jich na Sletiště každoročně jezdí víc a víc. Mítink, jehož renomé stále stoupá, je navíc certifikovaným podnikem bronzové kontinentální tour.

„Pro mě osobně to znamená strašně moc. Spolu s atlety se na přípravě podílíme a víme, že má mítink světový ohlas nepředstavitelných rozměrů. Dnes jsem se navíc dozvěděl, že zimní a letní mítink takové úrovně je pouze ve městech jako je Kladno, Madrid, Berlín a New York, takže o to větší radost z tohoto závodu mám a budu rád, když ho město bude nadále podporovat,“ uvedl statutární náměstek primátora města a jednatel SAMK Jiří Chvojka.

Halový mítink má tedy už Kladno letos za sebou. Pořadatelský tým teď obrátí svou pozornost k velkému letnímu mítinku Kladno hází, který se na Sletišti uskuteční v červnu.

 

Sportovní areály města Kladna s.r.o.

Sportovců 818, Rozdělov
272 04 Kladno

IČO: 26154170
DIČ: CZ26154170
Zapsaná v obchodním rejstříku vedeném u Městského soudu v Praze oddíl C, vložka č. 75074

Telefon: 312 248 006
E-mail: samk@samk.cz