Kladno sportuje. I na chodbách obchodního domu a ve virtuální realitě

Datum:
28/11/2022 - 10:45
Kategorie:

Přiblížit sport lidem, ukázat ho v netradičním prostředí, propagovat ho jako životní styl. Taková myšlenka stála loni u zrodu projektu Kladno sportuje, který letos už podruhé uspořádal Central Kladno ve spolupráci se Sportovními areály města Kladna. Během tří listopadových sobot se na chodbách obchodního centra představila více než desítka kladenských sportovních a tanečních klubů. Mnohé už hlásí, že do svých řad přilákaly nové zájemce. 

Ještě než obchodní centrum v Bezručově ulici pohltí atmosféra adventu, ožily jeho chodby na tři po sobě jdoucí soboty akcí, která už podruhé přivedla sportovní kluby z Kladna a okolí do netradičního prostředí. Tematická sportovní stanoviště s nabídkou aktivit pro holky i kluky, malé i velké, si připravili baseballisté Miners Kladno, volejbalisté Kladno volejbal cz, hokejbalisté HBC Kladno, tenisté Maršoun Tennis Academy, judisté z klubu Judo Kladno N62, hokejisté a krasobruslařky PZ Kladno, basketbalistky Sokola a basketbalisté z BK Kladno, fotbalisté SK Kladno, florbaloví Kanonýři Kladno a cyklisté Velo Akademie. V rámci doprovodného programu se představili tanečníci z TK Admira, TC R. A. K. a TSC Moon, aerobičky Diamond Angels Academy a Aerobic Team Lány či Mažoretky Květinky z kladenského Sokola. 

Všechny kluby svědomitě připravily nejlepší možnou prezentaci svého sportu, opravdovou peckou ale letos byla virtuální realita, s níž přišli tenisté Maršoun Tennis Academy. Nasazením VR brýlí se návštěvníci rázem z Kladna přenesli na grandslamový dvorec a vyzvali třeba Rogera Federera nebo Novaka Djokoviče. Nevšední zážitek si pochvalovali nejen kluci a holky, ale také Zuzana Hrabalová z půjčovny VRzazitek.cz, která tenistům zařízení poskytla. 

„V rámci eventu si virtuální tenis vyzkoušelo více jak 150 návštěvníků. Je skvělé, že pohyby, které musí hráč během hry vykonávat, simulují poměrně věrně údery při reálné hře. A to se netýká jen tenisu, ale i dalších sportů, které máme v nabídce her a aplikací, ať už je to golf, box, stolní tenis či spousta dalších,“ říká Hrabalová. 

Počet příchozích příjemně zaskočil tenistu Marka Maršouna, který věří, že některé z přemožitelů virtuálních hvězd brzy přivítá na reálném kurtu. „Zatím nedokážu říct, jestli se našemu klubu povede z akce získat nové členy, je příliš brzy. Ale vzhledem k tomu, že loni jich přišlo hned několik a ozvali se třeba až po měsíci, věřím, že letos přibydou další. Pro nás to byla skvělá propagace. Takový nával jsme nečekali,“ říká.

A tenisté rozhodně nejsou jediní, kdo na sebe upozornil. Zájemce hlásí i další kluby od baseballistů po krasobruslařky. To znamená jediné: akce plní svůj účel a i díky ní Kladno sportuje!

Sportovní areály města Kladna s.r.o.

Sportovců 818, Rozdělov
272 04 Kladno

IČO: 26154170
DIČ: CZ26154170
Zapsaná v obchodním rejstříku vedeném u Městského soudu v Praze oddíl C, vložka č. 75074

Telefon: 312 248 006
E-mail: samk@samk.cz