Ladislava Eichenmannová: Za akci v Centralu děkuji. Po lockdownu mají děti problémy s docházkou

Datum:
09/11/2021 - 10:30
Kategorie:

Jedním z klubů, které se v sobotu odpoledne představily v obchodním domě při akci Kladno sportuje, byli hokejisté a krasobruslařky PZ Kladno. Marketingová ředitelka klubu a předsedkyně krasobruslařského oddílu Ladislava Eichenmannová se aktuálně potýká především s omezenou kapacitou ledové plochy na kladenském zimáku i dopady koronavirových omezení. Možnost prezentace v Centralu ji proto potěšila.

Jak hodnotíte akci Kladno sportuje v Centralu?

V současné době je minimum příležitostí k veřejné prezentaci. Nabídku Centralu Kladno a Sportovních areálů města Kladna jsem proto přivítala. Jako klub to teď nemáme lehké. Ledová plocha je na Kladně při rekonstrukci zimáku k dispozici jenom jedna, takže jsme dost stísnění a víceméně odkázaní na dojíždění po stadionech v okolí. Jezdíme do Prahy na Hvězdu, do Mělníka, do Slaného a jinam. Pořádat nějaké prezentační akce v současných opatřeních je složité a o to víc přišla nabídka prezentovat se v obchodním domě vhod. S Centralem jsme se předběžně bavili o dalších akcích a chtěli bychom spolupráci v podobném duchu navázat.

Kolik dětí jste přibližně v Centralu oslovili?

Dnes se tady protočily vyšší desítky dětí. Vzhledem ke koronavirové situaci byli všichni spíše opatrní, takže jsem vnímala, že se hodně lidí nezapojilo, ale sledovalo dění shora z balkonu. Děti ale postupně ztrácely ostych, otrkaly se a přišly si vyzkoušet jak hokej, tak nácvik krasobruslařských základů. Za mě, co se představení oddílu týká, naprostá spokojenost. Naše děti, které oba sporty prezentovaly, si to dnes užily a myslím, že se nám povedlo i někoho oslovit. Aspoň z krasobruslení víme o šikovné čtyřleté holčičce, která se tu s námi dnes aktivně zapojila a měla by se na nás přijít podívat i na trénink.

Jak na oddíl, ať už krasobruslařský, nebo hokejový, dopadla roční pauza způsobená koronavirovými omezeními? Projevila se nějak na členské základně?

Nedá se říct, že by děti končily, ale u některých vnímáme, řekněme, pohodlnost. Pravidelná docházka, která byla zažitá, teď úplně nefunguje. To se týká nejen hokeje, ale i krasobruslení. A není to nutně způsobené jen cestováním na tréninky. Určitě v tom nejsme sami. Konzultovala jsem to i s jinými oddíly – hokejovými i krasobruslařskými – a mají stejné problémy. Děti byly rok doma a jak ony, tak i rodiče si na to zřejmě zvykli…

Sportovní areály města Kladna s.r.o.

Sportovců 818, Rozdělov
272 04 Kladno

IČO: 26154170
DIČ: CZ26154170
Zapsaná v obchodním rejstříku vedeném u Městského soudu v Praze oddíl C, vložka č. 75074

Telefon: 312 248 006
E-mail: samk@samk.cz