Léto kladenských dětí slavilo obrovský úspěch. Už podesáté

Datum:
03/09/2021 - 08:15

Jubilejní desátý ročník oblíbeného příměstského tábora pořádaného Sportovními areály města Kladna je u konce. Léto kladenských dětí také v roce 2021 dostálo své pověsti a po celých pět turnusů bavilo nabitým programem, který letos osvěžilo i několik novinek.

„LKD je tu s námi už deset let, za které se z původně týdenního příměstského tábora s kapacitou kolem padesáti dětí rozrostlo do pěti turnusů s celkovou kapacitou bezmála 500 dětí,“ říká hlavní organizátor akce Milan Maršner a dodává: „Postupem času se nám díky ochotě kladenských sportovních klubů podařilo vytvořit a stabilizovat základní programovou osu, ze které každý rok vycházíme. Protože se nám ale děti každoročně vracejí, necháváme si i prostor pro změny, aby byl program vždycky něčím výjimečný.“

Pokaždé se proto mění cíl celodenního výletu. Letos měly děti středeční program rozdělený na dva bloky – dopolední aktivita v HistoryParku Ledčice kombinovala aktivní vyžití s naučným přesahem, odpoledne patřilo výšlapu na nedalekou horu Říp. Novou zkušeností pro všechny byly návštěvy kynologické haly v Kladně-Rozdělově, kde děti zhlédly ukázku nejrůznějších psích sportů od agility po základní výcvik poslušnosti. Stejně jako v minulých letech byl v programu vyhrazen prostor strážníkům městské policie, letos se ale jejich praktická přednáška poprvé odehrávala přímo na dopravním hřišti v Brjanské ulici. Teprve po jejím vyslechnutí děti nasedly na koloběžky a vyzkoušely si jízdu v souladu s dopravními předpisy.

Mezi tradičními aktivitami nechyběly návštěva lanového parku, lukostřelba, baseball, volejbal, hokejbal, florbal, tenis, basketbal či judo. Pro nejmenší tu byly Děti na startu s tréninkem všeobecné pohybové zručnosti, starší děti si v rámci atletiky vyzkoušely disciplíny jako hod míčkem nebo skok do písku. Zbylý čas věnovali oddíloví vedoucí klasickým táborovým hrám, ale i soutěži o nejhezčí domeček ze dřeva, šišek a mechu. Kvalitní stravování, včetně svačinového balíčku na výlet, zajistila Restaurace Sleťák.

„To vše můžeme dětem nabídnout hlavně díky skvělé kooperaci s kladenskými sportovními týmy, které na každou aktivitu dodávají zkušené trenéry. Patří jim za to obrovské poděkování. Stejně tak děkujeme i našim partnerům, mezi nimi i Adventure Golfu Horní Bezděkov, který je ideálním cílem pro naše tradiční cyklovýlety. Za úspěchem LKD stojí obrovské úsilí mnoha jednotlivců a klubů. Právě díky nim si tábor získal skvělou pověst, o čemž svědčí i obrovský zájem, který stále narůstá,“ říká marketingová manažerka SAMK Veronika Povondrová.

Sportovní areály města Kladna s.r.o.

Sportovců 818, Rozdělov
272 04 Kladno

IČO: 26154170
DIČ: CZ26154170
Zapsaná v obchodním rejstříku vedeném u Městského soudu v Praze oddíl C, vložka č. 75074

Telefon: 312 248 006
E-mail: samk@samk.cz