Miners vyšli uklízet do okolí svého hřiště, na podzim půjdou znovu

Datum:
11/04/2022 - 11:30

Do akce Ukliďme Kladno se krom široké veřejnosti zapojily také organizované oddíly – mezi nimi i baseballisté Miners Kladno, kteří v sobotu 2. dubna v mrazivém počasí vyšli zkultivovat okolí svého hřiště v ulici U Trati.

Baseballisté se akce účastnili už poněkolikáté. Do úklidu se snaží zapojit členy napříč věkovými kategoriemi od nejmladších po nejstarší. I tentokrát se sešla početná skupina hráčů, rodičů, fanoušků i kolemjdoucích, kteří se jali přiložit ruku k dílu. Jedním z benefitů byl okamžitý výsledek, který mohli účastníci vidět už po několika desítkách minut. Hromada pytlů s odpadem se i letos během dvou hodin výrazně rozrostla, až se nechtělo věřit, kolik se ho v okolí hřiště a na blízkém sídlišti nacházelo.

„Původně jsme měli k dispozici třicet velkých pytlů od společnosti AVE, které jsme ale během první hodiny hravě naplnili, takže jsme poté žádali o dodání dalších dvaceti. Zároveň jsme vzali vlastní kolečka, s jejichž pomocí jsme sváželi také velký odpad jako matrace, torza kočárků, kusy židlí a dalšího nábytku. Je s podivem, co všechno lidé záměrně vyhodí do přírody. V okolí hřiště jsme našli celkem 14 pneumatik, z toho čtyři z nákladního automobilu. Neuvěřitelné a smutné,“ kroutí hlavou organizátorka akce za Miners Kladno Radka Jakubová. Zároveň ale podotýká, že viditelné výsledky kolektivní práce jsou nejlepší motivací k další úklidové akci.

„Všichni se shodli, že na podzim se opět sejdeme,“ dodává Jakubová.

Sportovní areály města Kladna s.r.o.

Sportovců 818, Rozdělov
272 04 Kladno

IČO: 26154170
DIČ: CZ26154170
Zapsaná v obchodním rejstříku vedeném u Městského soudu v Praze oddíl C, vložka č. 75074

Telefon: 312 248 006
E-mail: samk@samk.cz