Na Sletišti vzniká nová odpočinková zóna s herními prvky pro děti

Datum:
26/11/2021 - 14:15

Herní a naučné prvky ze dřeva, mlatové cesty, lavičky, nově vysazené listnaté stromy, keře a zatravněné plochy pro krátkodobou relaxaci. V blízkosti in-line dráhy na Sletišti vzniká nová odpočinková zóna pro maminky s malými dětmi.

Kůrovcová kalamita se nevyhnula ani Sletišti. Z bezpečnostních důvodů tam krajináři za poslední dva roky museli nechat pokácet desítky vzrostlých dřevin, a zejména okolí in-line dráhy tím citelně prořídlo. Poražené jehličnany ale zakrátko nahradí nově vysazené listnáče a v dříve nekultivovaném prostoru vzniknou nová zákoutí pro relax a zábavu.

„Kácení stromů vždycky bolí, ale tady jsme z bezpečnostních důvodů nemohli postupovat jinak,“ říká jednatel Sportovních areálů města Kladna a statutární náměstek primátora Jiří Chvojka a dodává: „Pochopitelně jsme od začátku plánovali náhradní výsadbu, ale uvolněný prostor nám dal možnost podívat se na lokalitu trochu jiným pohledem.“

Výsledkem je projekt klidové zóny, která začlení herní a naučné prvky do stávajícího porostu zbývajících vzrostlých stromů. Vniklé volné plochy budou zatravněny a využívány ke krátkodobé rekreaci. Na vytipovaných místech už byly vysazeny listnáče či keře.

Lesopark je koncipován tak, aby nenarušoval provoz na in-line dráze, podél níž budou osazeny dřevěné sloupky s lany. Herní prvky se koncentrují do tří různě velkých ploch propojených nepravidelně vedenými mlatovými cestami. Chybět nebudou lavičky a odpadkové koše.

„Tato klidová zóna bude určena především pro maminky s malými dětmi. Alespoň základní podobu bychom chtěli dokončit v průběhu několika týdnů. V případě příznivého počasí se nám to snad podaří dotáhnout do konce roku,“ přeje si Chvojka.

Sportovní areály města Kladna s.r.o.

Sportovců 818, Rozdělov
272 04 Kladno

IČO: 26154170
DIČ: CZ26154170
Zapsaná v obchodním rejstříku vedeném u Městského soudu v Praze oddíl C, vložka č. 75074

Telefon: 312 248 006
E-mail: samk@samk.cz