Na zrekonstruovaném zimáku odstartoval druhý ročník Školy hokejových talentů

Datum:
06/10/2022 - 10:30

Zrekonstruovaný ČEZ zimní stadion ve středu 5. října hostil úvodní kemp druhého ročníku unikátního projektu zaměřeného nejen na výkonnostní, ale i osobnostní rozvoj mladých hokejistů. Škola hokejových talentů, jejímž patronem je Jaromír Jágr, sdružuje desítku středočeských klubů, které zastupují vybraní hráči ve věku 11 až 14 let.

Kaufland Škola hokejových talentů odstartovala loni na podzim a během deseti základních jednodenních kempů se do ní zapojilo 181 hokejistů ročníků 2008-2011, 22 trenérů a osm středočeských klubů, konkrétně HC Rakovník, HC Slavoj Velké Popovice, HK Kralupy nad Vltavou, Rytíři Kladno, HC Berounští Medvědi, HC PZ Kladno, HK Lev Slaný, HC Junior Mělník. Jejich mladí hráči absolvovali 75 hodin na ledě, 22 hodin pracovali na fyzické kondici a hlavně 65 hodin věnovali osobnostnímu rozvoji. Od nové sezony se do projektu zapojí také kluby HC Spartak Žebrák a HC Benátky nad Jizerou.

Poprvé v nové sezoně se talenti setkali na Kladně, kde pro ně byl připravený nabitý tréninkový program jak na ledě, tak i mimo něj. Hokejové tréninky, které se konaly na druhé ploše, prokládal trénink „na suchu“, kterému posloužily prostory zrekonstruované velké haly. Součástí programu byly i vzdělávací semináře pro hráče i jejich rodiče. Do programu se aktivně zapojil také patron projektu Jaromír Jágr.

„Všichni v Česku přemýšlí, jak zlepšit český hokej, proč nejsme schopní konkurence proti ostatním. Pro mladého kluka je důležitý kvalitní trénink. Když se podíváme do minulosti, kdo byl základem reprezentace, byl to Litvínov a Kladno. Byli to kluci ze stejné třídy. Je to náhoda? Z mého pohledu ne. Vzájemně se posouvali dál, byla ohromná konkurence v trénincích. To je pro mě nejdůležitější,“ vysvětluje Jágr princip projektu, který spočívá ve sdružování talentů ve formativním věku.

„Sbíráme největší talenty z oddílů a dáváme jim extra tréninky s lepší konkurencí. Kolik může být například v Žebráku dobrých hráčů? Jeden dva tam budou. Ale stačí jim málo, aby tam byli nejlepší. Když přijdou sem, tak najednou vidí, že tady jim to nestačí. To je posouvá dál. Tohle má pro mě největší smysl. Zvyšuje se konkurence hráčů na tréninku,“ dodal Jágr.

Velkou školou je projekt také pro kouče, kteří mohou čerpat znalosti v rámci trenérské akademie.

„To je něco, čím se skutečně pyšníme. Z každého klubu máme jednoho trenéra, kterého manažeři identifikují jako hvězdu. Trenér, který může mít do budoucna velké renomé. Řeší se tam hokej, sport, osobnostní rozvoj a management,“ popisuje projektový manažer Lukáš Pokorný.

Snad i díky tomuto projektu budou v budoucnu v regionu, a především na Kladně, vyrůstat nové hvězdy světového hokeje.

Sportovní areály města Kladna s.r.o.

Sportovců 818, Rozdělov
272 04 Kladno

IČO: 26154170
DIČ: CZ26154170
Zapsaná v obchodním rejstříku vedeném u Městského soudu v Praze oddíl C, vložka č. 75074

Telefon: 312 248 006
E-mail: samk@samk.cz