NSA schválila žádost města Kladna o dotaci na rekonstrukci zimního stadionu

Datum:
02/06/2022 - 15:00

Národní sportovní agentura (NSA) schválila k financování žádost Statutárního města Kladna o dotaci na rekonstrukci zimního stadionu v programu Nadregionální sportovní infrastruktura. K poskytnutí dotace musí město doložit už jen dokumenty formálního charakteru.

„V cestě nyní opravdu nic nestojí. Na základě podmínek pro čerpání dotace předpokládáme, že by se její výše měla pohybovat minimálně ve výši 100 milionů korun. Přesnou částku zatím nelze říct. Schválení žádosti je výsledkem roční práce týmu lidí. Zasloužili se o ni úředníci magistrátu, externí odborní poradci a oceňuji i aktivní přístup majitele hokejového klubu Jaromíra Jágra. Naštěstí mám za sebou náměstka Přemysla Mužíka, jemuž za profesionální spolupráci s NSA patří největší dík,“ uvedl primátor Statutárního města Kladna Milan Volf.

Neodkladná zásadní rekonstrukce stadionu včetně výměny střechy v havarijním stavu byla odsouhlasena v květnu roku 2020 a zahájena po konci loňské hokejové sezony. Kvůli nepředvídatelným problémům se statikou při realizaci stavby i růstu cen ve stavebnictví, se její celková cena vyšplhala na zhruba 470 milionů korun. Kromě města a NSA se na ní měl podílet i Středočeský kraj, který ovšem po změně ve vedení dal od deklarovaných příslibů ruce zcela pryč a odmítl na financování stánku jednoho z historicky nejúspěšnějších klubů s širokou mládežnickou základnou přispět. „Pokud si vzpomenu na jednání na kraji a osočování, jak jsme neschopní podat žádost a podobně, tak to zpětně vyvolává úsměv. Nicméně jde o rozhodnutí kraje, na němž jsme nebyli závislí, a stadion dokončujeme tak jako tak,“ zopakoval Volf.

Zimní stadion v Kladně byl do současné podoby vystavěn v roce 1959 a až do nynější rekonstrukce, která bude dokončena v září před startem extraligové sezony, prošel jen několika dílčími úpravami. Stadion kromě klubu Rytíři Kladno využívají PZ Kladno, další amatérské a mládežnické oddíly i školy. Po rekonstrukci může stadion sloužit také k pořádání kulturních akcí a mimo lední hokej a krasobruslení hostit další sporty.

*Fotogalerie je aktuální ke dni 27. května 2022

Sportovní areály města Kladna s.r.o.

Sportovců 818, Rozdělov
272 04 Kladno

IČO: 26154170
DIČ: CZ26154170
Zapsaná v obchodním rejstříku vedeném u Městského soudu v Praze oddíl C, vložka č. 75074

Telefon: 312 248 006
E-mail: samk@samk.cz