O Aquaparku Kladno a Letním koupališti Sletiště píše mezinárodní časopis

Datum:
23/07/2021 - 14:30
Kategorie:

Mezinárodní magazín Euro Amusement Professional se ve svém červencovém vydání zmiňuje o Aquaparku Kladno a Letním koupališti Sletiště. V seriálu věnovaném životnímu cyklu skluzavek a tobogánů dává kladenské areály za příklad povedeného znovuvyužití starých tobogánů z aquaparku, které dostaly „druhou šanci“ na letním koupališti.

Když v roce 2019 město Kladno investovalo do nových tobogánů v Aquaparku Kladno, ty staré se namísto likvidace rozhodlo zrenovovat a znovu využít. Po patnácti letech služby na věži aquaparku se tak červená a žlutá skluzavka už dva roky tyčí nad sousedním letním koupalištěm, kde je čeká ještě několik let produktivního života.

Právě tématu znovuvyužití „starých“ tobogánů se věnuje červencové číslo prestižního mezinárodního časopisu pro profesionály v oblasti zábavního průmyslu a volného času. Autor seriálu o vodních tobogánech a jejich životním cyklu dává Kladno za příklad efektivního znovuvyužití starých atrakcí na novém místě.

Díky přemístění tobogánů spolu s instalací nerezové trojskluzavky a herní sítě pětadvacetimetrový bazén na letním koupališti výrazně ožil. Aquapark zase dostal zbrusu nové zateplené tobogány se světelnými efekty, a ten červený dokonce s republikovým unikátem v podobě startovacího systému Turbo rocket, který propadem podlahy navozuje pocit volného pádu následovaný zběsile rychlou, sedmapadesát metrů dlouhou jízdou.

„Zmínka v mezinárodním magazínu nás příjemně překvapila. Je hezké vidět fotografie našich areálů po boku nejrůznějších atrakcí v největších evropských zábavních parcích,“ říká jednatel Sportovních areálů města Kladna a statutární náměstek primátora Jiří Chvojka, jenž výtisk časopisu obdržel.

Sportovní areály města Kladna s.r.o.

Sportovců 818, Rozdělov
272 04 Kladno

IČO: 26154170
DIČ: CZ26154170
Zapsaná v obchodním rejstříku vedeném u Městského soudu v Praze oddíl C, vložka č. 75074

Telefon: 312 248 006
E-mail: samk@samk.cz