Prázdninová zpestření pro seniory: minigolf i pétanque

Datum:
25/08/2023 - 15:15

Také návštěvníci kurzů projektu Kladno seniorům užívali letních prázdnin. Odstartovali je minigolfem a ukončili turnajem v pétanque. S příchodem září opět startují pravidelné pohybové i vzdělávací kurzy a ty nejodvážnější sportovce ve čtvrtek 21. září čeká Seniorský pětiboj na Sletišti.

Letní prázdniny patří dovoleným a nejinak je tomu i v případě projektu Kladno seniorům. Loňskou sezónu zdravotních cvičení účastnice a účastníci zakončili společnou hrou minigolfu na Letním koupališti Sletiště. Zatím bez soutěže. Do budoucna si třeba zahrají turnaj. Tak jako to už deset let dělají koncem srpna, kdy pod patronátem Terezy Černé z Francouzsko-českého klubu Kladno hrají na Sletišti pétanque.

Letošní, jubilejní desátý ročník turnaje se konal v úterý 21. srpna dopoledne a zúčastnilo se ho osm týmů. Zápolení odstartovalo prvními odhozy po deváté hodině dopoledne, kdy ještě před ostrým sluníčkem příjemně chránil stín okolních stromů. Účastníci v mezihře čile debatovali a nabízeli si ze stolu plného občerstvení, které si sami připravili. Krátce před polednem turnaj poznal staronové vítěze. Trojice Olga Borková, Karel Borek a Věra Pedálová obhájila triumf už poněkolikáté. Těsně za ní zaostal další silný tým ve složení Jiřina Průchová, Jana Ručková a Helena Rezková. Třetí místo obsadila dvojice Eva Kašparová a Míla Sýkorová.

Pohodové dopoledne na Sletišti bylo první vlaštovkou hlásící návrat projektu do standardního sezónního režimu. Už v září se opět naplno rozjedou veškeré pohybové i vzdělávací kurzy a příchod astronomického podzimu symbolicky ohlásí Seniorský pětiboj, který se uskuteční 21. září.

Sportovní areály města Kladna s.r.o.

Sportovců 818, Rozdělov
272 04 Kladno

IČO: 26154170
DIČ: CZ26154170
Zapsaná v obchodním rejstříku vedeném u Městského soudu v Praze oddíl C, vložka č. 75074

Telefon: 312 248 006
E-mail: samk@samk.cz