Představujeme nový minigolf u Letního koupaliště Sletiště

Datum:
01/07/2022 - 14:45

Sportovní areály města Kladna znovu rozšiřují možnosti volnočasového vyžití. V pátek 1. července spolu otevřením Letního koupaliště Sletiště zahájily také provoz zrekonstruovaného minigolfu, který je nově jeho součástí. Investici do rekonstrukce areálu včetně osvětlení umožnila dotace od Statutárního města Kladna.

Minigolf u Letního koupaliště Sletiště má nového provozovatele a s ním i novou tvář. Od letošního roku ho spravují Sportovní areály města Kladna s.r.o. Po převzetí prošel původně oddělený areál kompletní rekonstrukcí, při níž byly vydlážděny chodníčky, vybudováno nové místo pro posezení, a především vzniklo 18 nových drah s překážkami z akátového dřeva. Adventure minigolf je svého druhu unikátem. Díky přírodním prvkům skvěle vypadá, nabízí netradiční zážitek ze hry, a navíc si ho v rámci návštěvy koupaliště můžete zahrát zadarmo.

„Sportovní areály města Kladna minigolf dlouhodobě pronajímaly a za takové situace jsme do něj nechtěli nijak výrazněji investovat. Nakonec jsme se dohodli na převzetí areálu pod náší správu a kompletně jsme ho přebudovali. Výsledkem jsou dráhy na pomezí klasického minigolfu a adventure golfu, v jejichž sousedství jsme navíc vybudovali nový stánek s občerstvením, který obslouží také návštěvníky koupaliště. Myslím, že to je skvělá hra, kterou si Kladeňáci zaslouží, ať už vyrazí cíleně za ní, nebo si ji zahrají pro zpestření pobytu na koupališti,“ říká jednatel SAMK a statutární náměstek primátora Jiří Chvojka.

Vzhledem k integraci minigolfu do areálu koupaliště byl zrušen vstup brankou od cyklostezky na Lapák, do areálu je tedy možné vstoupit přes pokladnu po zaplacení vstupného na koupaliště dle stanoveného ceníku. Samotná hra je pak zadarmo. Pochopitelně je možné přijít si zahrát pouze minigolf a do bazénu nechodit, i v takovém případě ale zaplatíte u pokladny koupaliště za vstupné do areálu a pak už je jen na vás, jak s ním naložíte.

Hole a míčky spolu s hrací kartou a tužkou vydává obsluha minigolfu za vratnou zálohu 50 korun. Mimo provozní sezonu letního koupaliště bude minigolf přístupný přes trampolínový park. Otevírací doba minigolfu odpovídá otevírací době Letního koupaliště Sletiště, případně Trampolínového parku mimo koupací sezonu.

Sportovní areály města Kladna s.r.o.

Sportovců 818, Rozdělov
272 04 Kladno

IČO: 26154170
DIČ: CZ26154170
Zapsaná v obchodním rejstříku vedeném u Městského soudu v Praze oddíl C, vložka č. 75074

Telefon: 312 248 006
E-mail: samk@samk.cz