Přetlakové haly na tenisových kurtech SK budou!

Datum:
06/10/2022 - 15:00

Energetická a inflační krize si vybírá daň i na sportu a možnostech aktivního vyžití Kladeňáků. Kvůli neúnosné finanční situaci mnohá sportoviště omezují provoz, případně ho vůbec nezahajují. Platí to zejména o přetlakových halách, které jsou energeticky velmi náročné. Sportovní areály města Kladna ale navzdory situaci nafouknou obě přetlakové haly na tenisových kurtech SK, a to při zachování stávajících cen pro kluby a oddíly. Po celou zimní sezonu tak bude k dispozici pět kurtů s antukovým kobercem.

Město Kladno se bude snažit všemi dostupnými prostředky chod svých sportovních areálů udržet ve standardu, na který jsou návštěvníci zvyklí. „Důvod je zřejmý. Není možné kvůli spekulantům na energetické burze odsoudit nejen sportovce k tomu, že kvůli vysokým cenám pronájmů nebudou mít kde sportovat. V areálech spravovaných SAMK jsou to týdně tisíce dětí a dospělých nejen z Kladna. Hodinový rozpis je plně zaplněný ve všech halách i na venkovních sportovištích. To samozřejmě platí i o tenisových kurtech, které jsou už takto prakticky plně obsazeny – dopoledne převážně seniory, v odpoledních hodinách zejména kluby,“ říká jednatel SAMK Jiří Chvojka a dodává, že přetlaková hala stát bude tím spíš, že ji někteří soukromí provozovatelé letos nepostaví. „Pro nás jako městskou společnost je provoz sportovišť závazkem vůči občanům. Kdo jiný by je v této situaci měl podržet?“

Instalace hal proběhne na tenisových kurtech v sobotu 8. a v neděli 9. října. Od pondělí 10. října budou v provozu denně od 7 do 22 hodin.

Sportovní areály města Kladna s.r.o.

Sportovců 818, Rozdělov
272 04 Kladno

IČO: 26154170
DIČ: CZ26154170
Zapsaná v obchodním rejstříku vedeném u Městského soudu v Praze oddíl C, vložka č. 75074

Telefon: 312 248 006
E-mail: samk@samk.cz