SAMK nabídnou handicapovaným dětem k zapůjčení speciální handbike

Datum:
20/08/2021 - 11:45
Kategorie:

Sportovní areály města Kladna ve spolupráci s organizací Černí koně od pondělí 23. srpna rozšíří nabídku služeb o možnost bezplatného zapůjčení handbiku pro děti a mládež s tělesným handicapem. Speciální kolo s madly namísto šlapek bude ustájeno na Sletišti, kde si jej budou zájemci moci vyzvednout a zase odevzdat.

Handbike, speciální kolo pro handicapované, Sportovním areálům města Kladna věnovala nezisková organizace Černí koně. Kolo, které bude od pondělí 23. srpna k zapůjčení u správce Městského stadionu Sletiště, je konstruováno na výšku 150 centimetrů a maximální váhu jezdce 70 kilogramů. SAMK nabídnou jeho každodenní bezplatnou půjčku v době od 6 do 21 hodin. Handbike bude krom výpůjčky „na místě“ možné též předem rezervovat, ne však na déle než jeden celý den.

Správce zájemcům kolo vydá po předložení průkazu totožnosti a průkazu ZTP. Zapůjčení kola zájemce stvrzuje podpisem provozního řádu, který mimo jiné stanovuje dětem mladším osmnácti let povinnost nosit ochrannou přilbu. Podrobný provozní řád je k nahlédnutí v příloze článku.

„Komunikace s organizací Černí koně začala už před koronavirovou pandemií. Komplikovaná situace ale předání handbiku oproti původním předpokladům o několik měsíců oddálila. Jsem moc rád, že už máme kolo k dispozici a těším se, že bude sloužit potřebným. Rád bych organizaci Černí koně poděkoval za vstřícný přístup. Jsem hrdý na to, že Sportovní areály města Kladna budou šířit její myšlenku a dají handicapovaným dětem o šanci navíc naplnit základní lidskou potřebu, tedy pohyb,“ říká ředitel SAMK František Bureš.

Plánované výpůjčky handbiku je možné předem rezervovat na e-mailu rezervace@samk.cz. Předání kola zajišťuje správce u vstupní brány Městského stadionu Sletiště.

Sportovní areály města Kladna s.r.o.

Sportovců 818, Rozdělov
272 04 Kladno

IČO: 26154170
DIČ: CZ26154170
Zapsaná v obchodním rejstříku vedeném u Městského soudu v Praze oddíl C, vložka č. 75074

Telefon: 312 248 006
E-mail: samk@samk.cz