SAMK ocenily nejlepší sportovce roku 2021

Datum:
03/02/2022 - 09:30

Ve středu 2. února odpoledne přebrali nejlepší sportovci Kladenska za rok 2021 ocenění Sportovních areálů města Kladna. Ceny za umístění v anketě, jejíž vyhlášení se tradičně pojí s Plesem podnikatelů a sportovců, letos vinou nepříznivé pandemické situace ocenění jednotlivci i kolektivy přebírali v uzavřené společnosti.

Předání cen z rukou statutárního náměstka primátora a jednatele SAMK Jiřího Chvojky a ředitele SAMK Františka Bureše se uskutečnilo v Restauraci Sleťák. Anketu sportovních redaktorů, jejíž tradice se datuje do roku 2003, v olympijské sezoně ovládli atleti.

V kategorii jednotlivců se na třetí pozici umístila sprinterka Tereza Lamačová. Sedmnáctiletá atletka v roce 2021 brala na republikovém mistrovství dorostenek zlato jak na stovce, tak na dvou stech metrech. Na mistrovstvích světa i Evropy se v kategorii juniorek probojovala až do semifinále.

Druhé místo patřilo Matěji Krskovi. Vynikající čtvrtkař a držitel několika českých mládežnických rekordů si v minulém roce doběhl pro zlato na mistrovství republiky mužů a byl součástí širší nominace olympijské štafety pro hry v Tokiu.

Nejvíce preferenčních hlasů, a tudíž první místo mezi jednotlivci získal Vít Hlaváč. Držitel národního rekordu v chůzi na 35 a 50 kilometrů loni zvítězil na mistrovství republiky a reprezentoval Česko na olympijských hrách, kde se umístil na 43. pozici.

Mezi kolektivy zvolili novináři jako třetí hokejbalisty HBC Kladno. Tým, který se dlouhodobě pohybuje na špici domácí extraligy, loni ovládl základní část nejvyšší soutěže. Ve čtvrtfinále ale nečekaně klopýtl proti Hradci Králové a jeho sen o titulu se rozplynul.

Druhé místo patřilo opět atletům, konkrétně extraligovému mužstvu A. C. Tepo, které v republikovém šampionátu obsadilo celkové čtvrté místo s pouze osmibodovou ztrátou na bronzovou příčku.

Jedničkou mezi kolektivy byli kladenští Rytíři, kteří se po roce stráveném ve druhé nejvyšší soutěži dokázali probojovat zpátky do hokejové extraligy, v níž aktuálně bojují o příslušnost k elitě i v další sezoně.

Nad rámec běžně vyhlašovaných cen předal jednatel SAMK Jiří Chvojka zvláštní ocenění za zásluhy v oblasti sportu Milanu Novému, jenž v loňském roce oslavil jubilejní sedmdesáté narozeniny.

V anketě Sporťák SAMK, kde o vítězi rozhoduje veřejnost, získala největší podporu třináctiletá baseballistka Bára Jedelská. Vicemistryně Evropy do dvanácti let se s baseballem shodou okolností seznámila na příměstském táboře Léto kladenských dětí, který SAMK pořádají. O šest let později se stala historicky nejmladší vítězkou jejich ankety popularity. Do té se navíc letos zapojilo rekordní množství hlasujících – více než tisíc.

Sportovní areály města Kladna s.r.o.

Sportovců 818, Rozdělov
272 04 Kladno

IČO: 26154170
DIČ: CZ26154170
Zapsaná v obchodním rejstříku vedeném u Městského soudu v Praze oddíl C, vložka č. 75074

Telefon: 312 248 006
E-mail: samk@samk.cz