Seniorský pětiboj poosmé: Na Sletišti se sešlo bezmála 70 sportovců starších 60 let

Datum:
22/09/2023 - 16:30

Jak už je dobrým zvykem, sportovní léto na Městském stadionu Sletiště symbolicky uzavřel Seniorský pětiboj. Vrcholná akce projektu Kladno seniorům se uskutečnila už poosmé. Také letos se účastníci, kterých se sešlo na sedm desítek, utkali v běhu, hodu oštěpem, vrhu koulí, skoku dalekém a nordic-walkingu.

Seniorský pětiboj každoročně vábí soutěživé dámy i pány starší šedesáti let ke sportovnímu zápolení v technických i rychlostních disciplínách. Letos se ke startu registrovalo 67 účastnic a účastníků, kteří absolvovali společnou rozcvičku a poté, co je úvodním slovem přivítal jednatel SAMK Jiří Chvojka, se odebrali na start běžecké čtyřicítky. Po jejím absolvování se jednotlivé skupiny postupně prostřídaly na třech stanovištích – vrhu koulí, skoku dalekém a hodu oštěpem – aby se nakonec všichni znovu sešli na startu velkého finále – závodu na 400 metrů nordic-walking stylem. Připomeňme, že spodní věkovou hranicí pro účast na Seniorském pětiboji je šedesát let a pro úplnost dodejme, že nejstaršímu ze startujících je dvaaosmdesát! Chcete lepší důkaz, že věk je jen číslo?

S obdivem na startující koukali i o několik desítek let mladší studenti kladenského sportovního gymnázia, kteří jako už tradičně v koordinaci s trenéry Kateřinou Rusovou a Janem Šátkem zajistili pro akci organizační podporu. Ceny vítězům pak předávaly ředitelka sportovního gymnázia Květoslava Havlůjová a její zástupkyně Iva Ševčíková. Mezigenerační souznění upevnila i přítomnost dětí ze základní školy na pražském Zličíně, které do Kladna přijely podpořit závodící maminku své učitelky.

„Dnešek se vydařil na jedničku, počasí bylo jako na objednávku,“ těšilo koordinátorku projektu Jitku Kopernickou po skončení dalšího úspěšného ročníku oblíbené sportovní akce, která do budoucna možná dozná drobných změn. „Uvažujeme o úpravě některých disciplín, ale i o rozšíření věkových kategorií. Čím dál více závodníků se nám blíží k osmdesátce nebo už jim osmdesát let bylo a pořád mají chuť závodit, zřejmě tedy pro příští ročník zavedeme kategorii 80+,“ usmívá se Kopernická.

Sportovní areály města Kladna s.r.o.

Sportovců 818, Rozdělov
272 04 Kladno

IČO: 26154170
DIČ: CZ26154170
Zapsaná v obchodním rejstříku vedeném u Městského soudu v Praze oddíl C, vložka č. 75074

Telefon: 312 248 006
E-mail: samk@samk.cz