Sport je pro všechny věkové kategorie. Senioři to ukázali už posedmé

Datum:
23/09/2022 - 18:00

Stalo se dobrou tradicí, že závěr léta a příchod podzimu na Sletišti symbolicky předěluje Seniorský pětiboj. Letos se konal už posedmé a opět se ho zúčastnilo přes padesát sportovkyň a sportovců starších 60 let, kteří se za krásného slunného počasí utkali v technických, ale i rychlostních disciplínách.

Zatažená obloha se hned časně z rána projasnila a s prvními slunečními paprsky dopadajícími na vysychající tartan bylo jasné, že počasí bude sportu nakloněné. Už kolem půl osmé se na Sletišti hlásili první nedočkavci, kteří se rok co rok těší na setkání u příležitosti Seniorského pětiboje. Vrcholná akce projektu Kladno seniorům se stala stálicí v kalendáři mnoha sportovců pokročilejšího věku, a nejenom těch z Kladna! Na Sletiště totiž pravidelně jezdí také závodníci z Prahy, kteří sportovnímu zápolení dodávají šmrnc. Ačkoli je hlavní zúčastnit se a nezranit se, jak opakovaně podotkl moderátor akce Aleš Švarc, zejména v mužské kategorii je často patrná soutěživost. Nejinak tomu bylo i letos.

Program tradičně zahájila společná rozcvička a po prvotním prohřátí svalstva přišel hned na úvod závod v běhu na 40 metrů. Postupně po skupinkách běželi muži a ženy ve všech čtyřech věkových kategoriích. Hranicí pro účast na akci je 60 let, ve startovní listině byste ale napočítali hned několik osmdesátníků. A jak jim to běhalo! Chcete lepší důkaz, že věk je jen číslo? Běh byl navíc teprve začátek, po kterém se jednotlivé skupinky začaly střídat na stanovištích skoku dalekého, vrhu koulí a hodu oštěpem, aby se následně zase sešly na startu královské disciplíny – 400 metrů chůze nordic walking stylem.

Sportovní zápolení uzavřelo slavnostní vyhlášení vítězů, kterým gratulovali a ceny předali jednatel SAMK Jiří Chvojka, ředitelka Sportovního gymnázia Kladno Květoslava Havlůjová a patronka pětiboje Petra Jungmanová. Organizátorka akce Jitka Kopernická pak všem poděkovala.

„Katce Rusové a jejím studentům ze sportovního gymnázia za to, jak jsou úžasní a skvěle pomohli s organizací jednotlivých disciplín, Verče Povondrové a marketingovému oddělení SAMK, bez kterých by akce nemohla proběhnout, atletickému klubu A. C. Tepo Kladno za zapůjčení náčiní a poskytnutí zázemí, městu Kladnu za podporu projektu Kladno seniorům a samozřejmě všem, kteří dnes přišli a bavili se pohybem,“ řekla Kopernická a následně spolu s Jiřím Chvojkou prohlásila letošní pětiboj za skončený.

Tak zase za rok na Sletišti!

Kompletní výsledková listina bude k nalezení na stránkách www.kladnoseniorum.cz a na nástěnce ve vestibulu Kladenské sportovní haly.

 

Sportovní areály města Kladna s.r.o.

Sportovců 818, Rozdělov
272 04 Kladno

IČO: 26154170
DIČ: CZ26154170
Zapsaná v obchodním rejstříku vedeném u Městského soudu v Praze oddíl C, vložka č. 75074

Telefon: 312 248 006
E-mail: samk@samk.cz