Teqballová ochutnávka na Sletišti zaujala mladé fotbalisty

Datum:
16/05/2022 - 14:30

V sobotu 14. května proběhla za tribunou na Sletišti oficiální prezentace nového sportoviště. Teqballové stoly pod dohledem špičkových hráčů vyzkoušeli fotbalisté z mládežnických kategorií SK Kladno a nevedli si vůbec špatně. Některé z výměn, které předváděli v otevřeném turnaji dvojic, si nezadaly s exhibicí profesionálů, která potěšila oko fajnšmekrů míčových sportů.

„Každý začátek je těžký, ale kluci se s tím porvali a zápas od zápasu byli lepší a lepší,“ smekl před mladíky prezident České Asociace Teqballu Vlastimil Báča, který si s nimi sám zakopal stejně jako reprezentanti Roman Lambert a Lukáš Smejkal. Instalaci dvojice stolů na Sletišti vidí jako dobrý příslib do budoucna. V České republice už působí 25 teqballových klubů a kdo ví, třeba další vznikne právě na Kladně a z iniciativy chlapců, jimž ochutnávka nového sportu viditelně zachutnala. Jejich výkonům přihlížel i statutární náměstek primátora Jiří Chvojka, sám bývalý aktivní fotbalista.

„Exhibice profesionálů byla skvělá podívaná, ale já jsem byl osobně hodně zvědavý na to, jak si s novou výzvou poradí mladí fotbalisté. Během chvíle udělali velké pokroky. Když budou chvíli trénovat a zvyknou si na velikost stolu a intenzitu úderů, rychle to do nohou dostanou,“ usmíval se Chvojka.

S atypicky zakřiveným stolem si ale přijdou na své nejen fotbalisté. Osobně si to vyzkoušel i ředitel SAMK František Bureš, který dal přednost teqisu. Ten se hraje s vybavením na plážový tenis a představuje zajímavou alternativu pro ty, kteří si s fotbalovou merunou tolik nerozumí.

„Musím říct, že mě překvapilo, jak se míček na stole chová. Rozhodně to je něco jiného než při klasickém ping-pongu a v některých ohledech to je dost náročné,“ popsal svou zkušenost Bureš, podle nějž teqballové stoly Sletišti sluší. „Myslím, že si městský stadion další rozšíření své už tak bohaté nabídky o další sportoviště zaslouží. Věřím, že si na něj Kladeňáci najdou cestu.“

Teqball je nejrychleji rostoucí sport světa, který vznikl v roce 2017 v Maďarsku. Za svůj krátký život už byl uznán několika olympijskými výbory a v roce 2023 bude součástí Evropských olympijských her v Polsku. Do Česka sport pronikl na začátku roku 2019. Nejsilnější základnu má na Pardubicku, odkud také pocházejí zmínění profesionálové, v posledních měsících se ale rychle rozšiřuje také ve středních Čechách a Kladno se pořízením čtveřice stolů rázem stalo jedním z největších center. Krom dvojice nastálo instalovaných stolů na Sletišti mají Sportovní areály města Kladna k dispozici ještě dva mobilní, které přes léto umístí na obě svá koupaliště – Sletiště i Bažantnice.

 

Sportovní areály města Kladna s.r.o.

Sportovců 818, Rozdělov
272 04 Kladno

IČO: 26154170
DIČ: CZ26154170
Zapsaná v obchodním rejstříku vedeném u Městského soudu v Praze oddíl C, vložka č. 75074

Telefon: 312 248 006
E-mail: samk@samk.cz