Tradiční seniorský turnaj v pétanque poznal nové vítěze

Datum:
02/09/2022 - 10:00

Ve středu 24. srpna uspořádala koordinátorka projektu Kladno seniorům Jitka Kopernická spolu s Terezou Černou z Francouzsko-českého klubu Kladno oblíbený letní turnaj v pétanque pro seniory. Zúčastnilo se ho na 30 soutěžících, kteří si užili příjemné dopoledne, zasoutěžili si i přátelsky poklábosili.

Turnaj v pétanque je tradiční prázdninovou aktivitou projektu Kladno seniorům. Tradičně se ho účastní desítky soutěžících a nejinak tomu bylo i letos, kdy se utkalo celkem deset tříčlenných týmů. Hrálo se paralelně na dvou speciálních drahách v sousedství workoutového hřiště na Sletišti.

„Hrací koule pro turnaj zapůjčil Francouzsko-český klub Kladno, Sportovní areály města Kladna zajistily stan, pod kterým jsme si udělali skromný piknik s kávou a drobným občerstvením, které účastníci turnaje nanosili. I když nás ráno trochu vystrašilo sychravé počasí, nakonec se vyčasilo a jako vždy to bylo moc příjemné sportovní dopoledne,“ říká Jitka Kopernická.

V turnaji samotném letos zvítězili nováčci. Silnou trojici vyzyvatelů ve složení Olga Borková, Věra Pedálová a Karel Borek letos překonali Jan Veselý, Jaroslava Veselá a Jarmila Čermáková. Třetí místo obsadili Míla Sýkorová, Zdeňka Pulchartová a Jiřina Vrbská.

Další z vrcholných akcí projektu Kladno seniorům, Seniorský pětiboj, je na programu už ve čtvrtek 22. září. Přihlášky je do pondělí 12. září možné vyplnit a odevzdat na vrátnici Kladenské sportovní haly.

Sportovní areály města Kladna s.r.o.

Sportovců 818, Rozdělov
272 04 Kladno

IČO: 26154170
DIČ: CZ26154170
Zapsaná v obchodním rejstříku vedeném u Městského soudu v Praze oddíl C, vložka č. 75074

Telefon: 312 248 006
E-mail: samk@samk.cz