Ve fit parku na Sletišti září nové stroje z nerezu, přibylo jedno stanoviště

Datum:
15/10/2021 - 14:45

Nejen senioři ocení zbrusu nové cvičební stroje z nerezu, které se blyští na kladenském Sletišti. Tamní fit park prošel po více než deseti letech od svého vzniku zásadní rekonstrukcí, při níž bylo vyměněno devět stávajících prvků a jeden zcela nový přibyl.

„Starý fit park dospěl na hranu své životnosti. Některé stroje už byly nefunkční, množily se podněty od návštěvníků, a tak jsme se rozhodli park kompletně zrenovovat. Nové stroje jsou v nerezovém provedení a zatím na ně máme samé kladné ohlasy,“ říká ředitel Sportovních areálů města Kladna František Bureš.

Návštěvníci mu dávají za pravdu. V pátek časně zrána přišly stroje otestovat dámy z projektu Kladno seniorům, které park dlouhodobě využívají. „Nový park je úžasný. Staré stroje už byly opotřebované, až zničené. Přes zimu sem asi moc chodit nebudeme, ale už se těšíme na jaro,“ usmívá se paní Milada. Také její kamarádka z projektu, paní Miloslava, do fit parku chodí ráda: „Kdykoli jsem šla okolo, zacvičila jsem si. Je to hřiště pro všechny generace, takže když sem zajdeme jako babičky s vnoučaty, zacvičíme si společně. Nové stroje jsou pěkné, bytelné, tak snad nám dlouho vydrží,“ přeje si.

„Ve fit parku pořádáme modifikované kruhové tréninky, na nichž si seniorky a senioři pod odborným vedením vyzkoušejí, jak na strojích správně cvičit, aby je pak mohli využívat třeba když jdou sami na procházku,“ dodává koordinátorka projektu Kladno seniorům Jitka Kopernická, která své svěřenkyně na ranní rozcvičku do parku doprovodila, aby se s nimi následně přesunula do tělocvičny k cvičení na míčích.  

 

 

Sportovní areály města Kladna s.r.o.

Sportovců 818, Rozdělov
272 04 Kladno

IČO: 26154170
DIČ: CZ26154170
Zapsaná v obchodním rejstříku vedeném u Městského soudu v Praze oddíl C, vložka č. 75074

Telefon: 312 248 006
E-mail: samk@samk.cz