Zlato z hokejbalového šampionátu Masters míří na Slovensko a do USA

Datum:
15/09/2022 - 15:00

Od středy 7. do neděle 11. září se na Kladně a v Novém Strašecí konal světový šampionát hokejbalistů starších 40 a hokejbalistek starších 35 let. V mužské kategorii triumfovali Slováci, mezi ženami zvítězily Američanky. České výběry obsadily v obou kategoriích nejlépe čtvrtou příčku.

Hokejbalového světového šampionátu se v mužské části zúčastnilo 7 týmů ze 12 zemí, v ženské 5 týmů ze 6 zemí. V kladenské Městské hokejbalové aréně se od středy hrály zápasy mužské skupiny A s účastí dvou českých výběrů. Do vyřazovacích bojů se kvalifikovali jak Team Czech Republic, za který váleli i hráči extraligového Kladna Michal Dědič s Danielem Hnízdilem, tak tým Central Bohemia koučů Karla Fíka a Libora Smetany složený z velké části z hráčů valících v místních nižších soutěžích.

Team Czech Republic ve skupině ani jednou neprohrál, jediný bod ztratil právě v derby proti výběru Central Bohemia, který porazil po nájezdech. Středočeši se do play off kvalifikovali ze třetího místa. Jenže ve čtvrtfinále nestačili na kanadský Saskatchewan, a nakonec brali až šestou příčku. Tým České republiky prošel přes Spojené státy americké do semifinále, kde v infarktové bitvě podlehl Kanadě v prodloužení. V zápase o třetí místo pak zraněními a únavou oslabený tým nestačil na Saskatchewan a obsadil čtvrté místo. Kanadu, která Čechy vyřadila, ve finále vynulovali Slováci, a tak se tým, jehož nabitá soupiska čítala několik světových šampionů z let 2013 až 2019, znovu dotkl hokejbalového nebe.

Paralelně probíhající ženský turnaj, částečně hraný i na hřišti v Novém Strašecí, vrcholil v neděli zápasy o umístění. Češky, které v semifinále nestačily na USA, v zápase o třetí místo podlehly Slovenkám. Světovými šampionkami se staly Američanky, které ve finále porazily Kanadu.

Po stránce organizace se šampionát vydařil na výbornou. Pochvaloval si to i nově zvolený prezident Mezinárodní hokejbalové federace Elio Pascuzzo, který na závěr turnaje poděkoval všem jeho aktérům, včetně pořadatelů. Ti dokázali v moderní Městské hokejbalové aréně týmům vytvořit nadstandardní zázemí, čehož si hráči ze zahraničí velmi cenili. Kladno si v hokejbalovém světě udělalo dobré jméno.

Sportovní areály města Kladna s.r.o.

Sportovců 818, Rozdělov
272 04 Kladno

IČO: 26154170
DIČ: CZ26154170
Zapsaná v obchodním rejstříku vedeném u Městského soudu v Praze oddíl C, vložka č. 75074

Telefon: 312 248 006
E-mail: samk@samk.cz