Exkluzivní posila pro A. C. Tepo Kladno! Tomáš Staněk přichází na hostování

Datum:
22/04/2021 - 09:45
Kategorie:

Kladenští atleti zbrojí na domácí extraligu s velkou parádou. Na hostování přichází úřadující halový mistr Evropy ve vrhu koulí Tomáš Staněk! Kladnu může výrazně pomoci nejen při sbírání bodů, ale i s výchovou mladých koulařů. Po jeho boku mohou růst například držitel zlata z letošního halového mistrovství republiky Tadeáš Procházka nebo David Tupý.

„Pokud mi to zdraví a rozložení ostatních závodů dovolí, tak Kladnu v extralize rád pomohu,“ vzkázal nejlepší český koulař ze soustředění v Jihoafrické republice. Na Kladno ho táhnou příjemné vzpomínky i dobré zkušenosti: „Vždycky mi vyšli vstříc, jak nejlépe mohli,“ ocenil A. C. Tepo Kladno borec, jehož kmenovým klubem je USK Praha.

Kladno může díky Staňkovi výrazně posílit v koulařském sektoru, důležité body ale bude čekat také od tria kladivářů Miroslava Pavlíčka, Michala Fialy a Petra Kouckého. Přední pozice tradičně atakuje diskař Tomáš Voňavka, další zisky přidá nejlepší český chodec Vít Hlaváč. Když k tomu připočtete medailisty z juniorského mistrovství Evropy Matěje Krska a Daniela Lehara, dostanete silnou kostru extraligového týmu, který krom Staňka doplní ještě několik dalších posil: slovenští sprinteři Peter Ďurica a Andrej Mitašík, Marek Kalous z Vyškova, oštěpař Jonáš Fiedler z Litvínova, trojskokanský juniorský mistr Martin Veselý z Ústí nad Labem a také dvojice atletů z pražského USK – tyčkař David Holý a překážkář Tomáš Zajíc.

V uplynulých dnech ohlásil posily také ženský extraligový tým a také pro něj získalo vedení klubu skvělé posily. Tou nejvýraznější je egyptská sprinterka Bassant Hemida, která by se svými osobními maximy 11,23 na stovce a 22,83 na dvoustovce neměla mít v české extralize konkurenci. Žlutý dres navíc oblékne i Polka Klaudia Adamek. Také ona by měla patřit ke sprinterské špičce.

Staronovou posilou je Hillen James z Trinidadu a Tobaga, která kombinuje kouli a disk. V kladenských barvách už je ale stálicí – s rodinou totiž žije v nedalekých Cvrčovicích. Naopak úplnou novinkou jsou příchody skokanek Silvie Kaliašové a Adriany Szóstak.

„Soutěžní řád nám umožňuje nasadit v každém kole dvě zahraniční závodnice na hostování. Ale protože se kvůli covidu neví, jaká bude hygienická situace, nebo jaký bude zdravotní stav atletek, rozhodli jsme se angažovat pět cizinek,“ říká Jakub Kubálek, člen výboru A. C. Tepo Kladno, podle nějž větší počet akvizic představuje výhodu v tom, že bude možné závodnice na hostování nasazovat dle potřeby a reagovat tak na vývoj extraligy.

Extraligová sezona mužů a žen začne shodně 23. května v Praze na Julisce a Kladno se netají velkými ambicemi. Předsezonní posily tomu odpovídají.

Sportovní areály města Kladna s.r.o.

Sportovců 818, Rozdělov
272 04 Kladno

IČO: 26154170
DIČ: CZ26154170
Zapsaná v obchodním rejstříku vedeném u Městského soudu v Praze oddíl C, vložka č. 75074

Telefon: 312 248 006
E-mail: samk@samk.cz