Kladenské sportovní areály hostí Letní atletický kemp

Datum:
16/07/2020 - 13:45
Kategorie:

Ačkoli příměstský tábor Léto kladenských dětí startuje až za necelé dva týdny, kladenská sportoviště už se hemží dětmi při souběhu tří táborů v jednom týdnu. Jeden z nich, Letní atletický kemp, pořádaný klubem A. C. TEPO Kladno, v prvním turnusu zajišťuje nabitý sportovní program pro 72 dětí.

„Je to paradoxní, ale letos máme více dětí než loni. Obvykle máme okolo 60, ale letos byl zvýšený zájem. Vzhledem k situaci, která v uplynulých měsících nastala, jsme přitom očekávali zájem spíše nižší. Takže jsme byli příjemně překvapeni,“ říká předseda klubu Jiří Klesnil.  

Letní atletický kemp funguje na bázi příměstského tábora a pro děti zajišťuje pestrý program od pondělí do pátku vždy od osmi do 16 hodin. Účastníci kempu ve věkovém rozpětí od šesti do 12 let jsou rozděleni do tří skupin, v nichž se po sportovištích pohybují.

„Pochopitelně děláme především atletiku, jsme atletický kemp, ale vedeme děti k všestrannosti, takže mají v programu také třeba tenis, plavání nebo lanový park, to vše v rámci Sportovních areálů, s jejichž vedením je skvělá domluva. Krom sportovišť navštěvujeme také restauraci Sleťák, kde se děti kvalitně stravují za rozumnou cenu, takže si nemáme na co stěžovat,“ pochvaluje si Klesnil zázemí kempu.

Na červencový turnus navážou atleti srpnovým, který na kladenských sportovištích proběhne od 3. do 7. srpna. „Program máme opravdu nabitý,“ potvrzuje Klesnil a dodává: „Současně s kempem probíhá soustředění na Muldě, tam máme starší ročníky od 13 let nahoru. Někteří tam jsou týden, někteří dva týdny. S nimi tam jsou také naši mladí trenéři, kteří sami ještě aktivně závodí, takže ti pak zase jezdí na soustředění se svou skupinou.“

Na rozdíl od soustředění ale Letní atletický kemp není stoprocentně vyhrazený pro členy atletického klubu. „Máme tu i děti, které na atletiku nechodí, byť v první řadě přijímáme naše členy. I tak ale přibližně 15 procent dětí nejsou atleti, ale pakliže se nám vejdou do kapacity, bereme je také. Aspoň dostanou šanci nasát atmosféru. Třeba je to začne bavit a od podzimu rozšíří naše řady,“ říká Klesnil závěrem.

Sportovní areály města Kladna s.r.o.

Sportovců 818, Rozdělov
272 04 Kladno

IČO: 26154170
DIČ: CZ26154170
Zapsaná v obchodním rejstříku vedeném u Městského soudu v Praze oddíl C, vložka č. 75074

Telefon: 312 248 006
E-mail: samk@samk.cz