Kladenští senioři předváděli na Sletišti obdivuhodné sportovní výkony

Datum:
18/09/2020 - 10:30

Pátý ročník seniorského pětiboje, který se na Sletišti uskutečnil ve čtvrtek 17. září jen několik hodin po skončení atletického mítinku Kladno hází, přinesl skvělé sportovní výkony, a hlavně spoustu zábavy. Na čtyřicet mužů a žen starších šedesáti let předvedlo, že pokročilejší věk a nadšení pro pohyb se nevylučují.

Senioři, rozdělení do čtyř věkových kategorií, se utkali v pěti disciplínách – běhu na 40 metrů, skoku dalekém, hodu oštěpem, vrhu koulí a nordic walkingu na 400 metrů. Jejich sportovní zápolení odstartovalo krátce před devátou hodinou dopolední rozcvičkou vedenou koordinátorkou projetku Kladno seniorům Jitkou Kopernickou a herečkou Petrou Jungmanovou, která je patronkou pětiboje.

Po společném úvodu přišel na řadu 40 metrů dlouhý sprint a pak už se jednotlivé party dle pohlaví a věkové kategorie střídaly ve třech sektorech – dálkařském, oštěpařském a vrhačském. Nakonec se všichni sešli na startu čtvrtky, kterou zdolali svižnou chůzí s hůlkami v ruce. Zejména při poslední disciplíně nebyla nouze o drama – každý ze sebe chtěl vydat to nejlepší, ať už to byli závodníci nejmladší věkové kategorie nebo nejstarší z účastníků, jemuž je úctyhodných 87 let!

Na jednotlivých stanovištích fandili seniorům nejen studenti sportovního gymnázia, kteří i letos významně pomohli s organizací pětiboje, ale také děti z mateřské školy v Habešovně. V jednu chvíli se tak na Městském stadionu Sletiště potkaly až čtyři generace. Jak vrcholila sportovní klání, začalo se umoudřovat také počasí, když zpoza mraků vylezlo sluníčko a ranní chlad vystřídalo příjemné pozdní léto.

Kolem poledne bylo dobojováno na všech frontách a po sečtení výsledků svolal moderátor Aleš Švarc z rádia Relax všechny přítomné k závěrečnému vyhlášení. Diplomy předal těm nejlepším ředitel Sportovních areálů města Kladna František Bureš, medaile Petra Jungmanová. Všichni ocenění obdrželi také tašku s věcnými dary v podobě ručně dělaných výrobků od klientů sociálně terapeutické dílny Zahrady Kladno. Ta měla v areálu také svůj stánek, kde si příchozí mohli zakoupit dárkové předměty dle libosti. Věcné dary si pro seniory připravila i Česká průmyslová zdravotní pojišťovna.

Koordinátorka projektu Kladno seniorům Jitka Kopernická byla především ráda, že se závod mohl v nelehké době uskutečnit. Nezapomněla tak poděkovat všem, kteří se na organizaci pětiboje podíleli: „Velký dík patří studentům sportovního gymnázia, bez nichž by závody těžko bylo možné pořádat. Děkuji také jejich učitelům Janu Šátkovi a Kateřině Rusové. Stejně tak si cením pomoci klubu A. C. Tepo Kladno, který nám dodal veškeré sportovní vybavení. V neposlední řadě chci vyzdvihnout skvělou organizační práci marketingového týmu Sportovních areálů města Kladna.“

Sportovní areály města Kladna s.r.o.

Sportovců 818, Rozdělov
272 04 Kladno

IČO: 26154170
DIČ: CZ26154170
Zapsaná v obchodním rejstříku vedeném u Městského soudu v Praze oddíl C, vložka č. 75074

Telefon: 312 248 006
E-mail: samk@samk.cz