Koupaliště u Sletiště prozatím s omezenou kapacitou, Bažantnice otevře v druhé půlce měsíce

Datum:
04/06/2020 - 13:00
Kategorie:

Obě letní koupaliště se letos návštěvníkům navzdory dopadům koronavirové pandemie otevírají v tradičních termínech, tedy začátkem června v případě Sletiště a ve druhé polovině června v případě Bažantnice, pochopitelně s případným odkladem v závislosti na počasí. S ohledem na hygienická opatření bude zřejmě přinejmenším v průběhu prvních týdnů provozu nutné omezit počet návštěvníků. Do 8. června to v případě Sletiště bude 300 osob, posléze 500.

„Cítíme, že hlad po plavání a relaxu u bazénu je opravdu velký, a tak jsme se po dohodě s městem rozhodli koupaliště otevřít, ačkoli to přinejmenším z ekonomického hlediska po dobu trvání stávajících omezení není výhodné,“ nezastírá jednatel Sportovních areálů Jiří Chvojka.

Jako každoročně se letos dříve otevírá koupaliště u Sletiště, na kterém je v současnosti kapacita omezena na 300 osob, od 8. června by se pak měla zvýšit na 500. Kolik návštěvníků bude moci pojmout koupaliště Bažantnice, jehož otevření je plánované na 22. června, ukáží následující týdny.

Příjemnou novinkou pro návštěvníky letního koupaliště u Sletiště je nový bistro stánek, který obslouží i přilehlý trampolínový park a přístupný bude také od cyklostezky.

„Připravili jsme ve velkém kontejneru stánek s občerstvením, který by měl být naprosto soběstačný, a především otevřený po celou dobu provozu letního koupaliště bez ohledu na počasí a jiné faktory, což je největší změna oproti minulosti, kdy se stávalo, že nájemník při nepřízni počasí vůbec neotevřel. Zajištěním vlastního plnohodnotného občerstvení chceme klientům poskytnout vyšší komfort. Sortiment bude standardní, chybět nebude káva, pivo, limonáda, kopečková zmrzlina, párky v rohlíku, belgické hranolky, tortilly, klobásy a denní speciality,“ říká manažer restaurace Sleťák Lukáš Starý, který provoz stánku zajišťuje.  

Mimo vyššího komfortu a dostupnosti občerstvení se letní koupaliště u Sletiště díky podpoře města Kladna dočkalo nového závlahového systému, který se v minulosti osvědčil na Bažantnici. K zalévání bude využita přebytková voda z bazénů. Kvalitní závlaha by tak měla vyřešit problém s vysušenou a vyleženou trávou. Za přispění města bylo také doplněno oplocení u 25m bazénu areálu koupaliště.

Na koupališti Bažantnice bylo díky podpoře města zřízeno druhé prodejní okno a zvelebeno zázemí pokladen.

Sportovní areály města Kladna s.r.o.

Sportovců 818, Rozdělov
272 04 Kladno

IČO: 26154170
DIČ: CZ26154170
Zapsaná v obchodním rejstříku vedeném u Městského soudu v Praze oddíl C, vložka č. 75074

Telefon: 312 248 006
E-mail: samk@samk.cz