Léto kladenských dětí se i v nelehké době vydařilo na výbornou

Datum:
10/09/2020 - 17:45

Ani současná situace, která hromadným akcím nepřeje, kladenským dětem léto nezkazila. Tak jako každým rokem se jich v průběhu pěti týdnů v rámci největšího příměstského tábora pořádaného Sportovními areály města Kladna na tamních sportovištích vystřídalo bezmála 480.

„Organizace Léta kladenských dětí byla letos obzvlášť náročná s ohledem na dopady koronavirové pandemie. O to šťastnější jsme, že se nakonec podařilo akci uskutečnit v plném rozsahu a dopřát dětem plnohodnotný zážitek, to vše za dodržení zpřísněných hygienických opatření,“ říká hlavní organizátor největšího kladenského příměstského tábora Milan Maršner.

Jako už tradičně nabídl letošní ročník Léta kladenských dětí pět turnusů, každý s kapacitou 96 dětí. Zájem o tábor byl obrovský a nic na tom nezměnila ani výjimečná situace. „Vzhledem k okolnostem bychom samozřejmě pochopili, pokud by se rodiče báli své děti na tábor poslat. I proto jsme byli připraveni dohodnout se s nimi na případném vrácení celé částky. Stejně tak jsme na rodiče apelovali, aby případné zdravotní problémy svých dětí hlásili dopředu. Nakonec jsme ale řešili opravdu jen minimum případů, v nichž dítě nemohlo na tábor nastoupit, nebo se ho rodiče rozhodli na tábor neposílat,“ dodává Maršner.

Letošní ročník dětem nabídl nové zážitky například v podobě čtvrtečního opékání buřtů. Větší prostor pro seberealizaci dostali táboroví vedoucí, kteří pro děti připravovali páteční odpolední program, z nějž oproti minulým ročníkům z důvodu hygienické situace na zimním stadionu vypadlo bruslení na ledové ploše. Středy se jako každoročně nesly ve znamení výletu. V letošním roce ovšem nikoli celodenního. Družstva se rozdělila do dvou skupin, a zatímco mladší polovina zamířila na exkurzi do nedalekého Zooparku Zájezd, starší půlka řádila v kladenském aquaparku. Okolo poledne se obě party vystřídaly.

„Letošní výlet jsme koncipovali trochu jinak než v předchozích letech. Nechtěli jsme jezdit daleko a nechtěli jsme nikam do uzavřených prostor. Ideálním řešením se ukázal být soukromý Zoopark Zájezd, jehož zaměstnanci si pro naše děti připravili komentovanou prohlídku a kvíz na prověření nabytých znalostí,“ pochvaluje si Maršner.

Stejně jako v předchozích letech si děti mohly vyzkoušet na tucet sportů, většinu pod vedením kvalifikovaných trenérů. V Kladenské sportovní hale je základy volejbalu učil trenér kladenských Orlů Milan Fortuník, v hale BIOS vedli florbalové tréninky tamní Kanonýři. Baseballoví Miners pro účely nácviku základů využili travnatou plochu uprostřed oválu na kladenském Sletišti, v domácí aréně poblíž zimního stadionu pořádali hokejbalové tréninky kouči z HBC Kladno. Tenisové tréninky na kurtech SK vedli lektoři z Maršoun Tennis Academy a základy juda se děti v jednom z vedlejších sálů haly BIOS učily pod dozorem Václava Nováka. Lukostřelba se letos odehrávala v režii Spolku evropských bojových umění sídlícího v areálu vedle finské sauny, v lanovém parku děti zlézaly překážky pod dozorem školených lektorů Sambaru. Program v podobě základní obratnostní průpravy si pro nejmenší dvě družstva připravily dámy z projektu Děti na startu. S táborovými vedoucími si pak děti zahrály třeba i fotbal, basketbal nebo pétanque, nechyběla ani návštěva trampolínového parku. Chutnou a vydatnou stravu zajistila restaurace Sleťák.

Letošní ročník sotva skončil, a organizátoři už pomalu připravují ten další. Před pětitýdenním maratonem je ale čekají ještě Jarní prázdniny kladenských dětí, které v roce 2021 připadnou na 1. až 7. února.

Sportovní areály města Kladna s.r.o.

Sportovců 818, Rozdělov
272 04 Kladno

IČO: 26154170
DIČ: CZ26154170
Zapsaná v obchodním rejstříku vedeném u Městského soudu v Praze oddíl C, vložka č. 75074

Telefon: 312 248 006
E-mail: samk@samk.cz