Městská hokejbalová aréna dostala nové osvětlení i nábytek do šaten

Datum:
16/09/2020 - 14:30

Kladenská městská aréna je po rozsáhlé rekonstrukci z léta 2017 jedním z nejmodernějších hokejbalových areálů v republice. Po výměně mantinelů, povrchu a elektroniky se letos dočkala dalších investic v podobě výměny osvětlení, nábytku v šatnách nebo opravy podlahy na hráčské lavici.

„Hokejbal je dlouhodobě jedním z nejúspěšnějších sportů na Kladně, a proto ho rádi podporujeme investicemi, které moderní arénu posouvají na špičkovou úroveň,“ říká ředitel Sportovních areálů města Kladna František Bureš, kterého těší zvýšený komfort, jenž areál nabízí.

Už na jaře nahradila dřevěné desky v podloží podlahy hráčských lavic pevná ocelová konstrukce, která je nízkoúdržbovým, a především dlouhodobým řešením. Koncem srpna pak začala také výměna osvětlení. Původní reflektory z roku 2003 nahradily nové LED lampy, jejichž přednost, krom energetické úspory, spočívá také v možnosti ovládání intenzity svitu podle předem nastaveného programu. V současnosti tak může správce arény pracovat se třemi stupni intenzity osvětlení – tréninkovou, zápasovou a obzvlášť vysokou intenzitou pro případné televizní přenosy. V neposlední řadě se investice dočkalo také hráčské zázemí – dvě šatny dostaly zcela nový nábytek.

„Nové osvětlení ocení nejen mládež a dospělí nastupující pod hlavičkou HBC Kladno, ale i týmy z nižších soutěží, neboť se v letošním roce do Městské hokejbalové arény přesouvají také všechny zápasy Oblastní hokejbalové ligy. O to vytíženější aréna bude a o to potřebnější je kvalitní osvětlení, to původní už totiž nebylo způsobilé ani k tréninku, natož zápasům,“ říká místopředseda kladenského hokejbalového klubu Milan Maršner, jemuž investice do hokejbalového areálu pochopitelně dělají velkou radost: „Naše hřiště od svého vzniku patřilo k nejhezčím areálům v republice a po rekonstrukci a navazujících investicích v posledních třech letech je znovu jedním z nejmodernějších. I díky tomu se nám na Kladně daří pořádat kvalitně obsazené turnaje s mezinárodní účastí, trenérské semináře nebo hostit reprezentační výběry.“

Sportovní areály města Kladna s.r.o.

Sportovců 818, Rozdělov
272 04 Kladno

IČO: 26154170
DIČ: CZ26154170
Zapsaná v obchodním rejstříku vedeném u Městského soudu v Praze oddíl C, vložka č. 75074

Telefon: 312 248 006
E-mail: samk@samk.cz