Mítink plný hvězd: Na Kladno Indoor se představí výškař Jamal Wilson

Datum:
25/01/2021 - 20:00

V září to ještě nevyšlo, v únoru už ano! Pořadatelé atletického mítinku Kladno Indoor získali na startovní listinu výšky mužů bahamského šoumena Jamala Wilsona! Stříbrný medailista z her Commonwealthu navíc bude mít parádní konkurenci v Mexičanovi Edgaru Riverovi nebo Američanovi Shellbym McEwenovi.

Donedávna nebylo jasné, zda se atletický mítink v hale na kladenském Sletišti vůbec bude moci uskutečnit, pak ale pořadatelé z A. C. TEPO Kladno dostali od Národní sportovní agentury zelenou a teď prostřednictvím ředitele podniku Jakuba Kubálka exkluzivně pro e-magazín Sportovních areálů města Kladna odhalili několik špičkových atletů, kteří se na Kladně v pondělí 8. února představí.

Skvělou podívanou slibuje soutěž skokanů do výšky. Z elitní světové třídy závodníků, kteří dokázali zdolat 230 centimetrů, potvrzují pořadatelé už nyní hned tři jména. Na Sletišti se představí Mexičan Edgar Rivera, pro nějž je meta 230 centimetrů osobním rekordem, ještě o centimetr navíc při svém nejlepším výkonu zdolal americký Shellby McEwen. Oba dva by měli být silnou konkurencí bahamské hvězdě Jamalu Wilsonovi. Toho chtěl Kubálek přivítat už v září na mítinku Kladno hází, tehdy ale charismatický borec, který krom skvělých výkonů zaujme i svými dredy, nemohl kvůli pandemickým opatřením vycestovat.

Napodruhé už se ale zadařilo a startovní listina skokanů do výšky ve Wilsonovi získala borce, který už překonal laťku ve výšce 233 centimetrů, prožil atmosféru olympijských her v Riu či halového mistrovství světa v Birminghamu a zářil na poháru Commonwealthu, kde bral stříbro. Před pondělním kladenským závodem ho v pátek čeká start na partnerském mítinku v Nehvizdech.

I s ohledem na jeho charisma je škoda, že ho diváci neuvidí na vlastní oči. O jeho výkony ale nepřijdou. Ačkoliv se mítink vzhledem k situaci uskuteční „za zavřenými dveřmi“, veřejnost ho bude moci sledovat prostřednictvím živého přenosu, který bude k dispozici na YouTube a dalších sociálních sítích, včetně kanálů Sportovních areálů města Kladna a Statutárního města Kladna, hlavního partnera akce. Záznam z mítinku odvysílá také Česká televize na programu ČT sport.

Sportovní areály města Kladna s.r.o.

Sportovců 818, Rozdělov
272 04 Kladno

IČO: 26154170
DIČ: CZ26154170
Zapsaná v obchodním rejstříku vedeném u Městského soudu v Praze oddíl C, vložka č. 75074

Telefon: 312 248 006
E-mail: samk@samk.cz