Na Kladně se připravovali florbaloví reprezentanti. Jsou tu perfektní podmínky, říkají

Datum:
10/02/2021 - 09:15

Od čtvrtka 4. do neděle 7. února se na Kladně připravovala florbalová reprezentace mužů. Výběr finského trenéra Kettunena trénoval v hale BIOS „za zavřenými dveřmi“, protože konání kempu, tak jako všechny ostatní sportovní aktivity, bylo podmíněno přísnými hygienickými opatřeními. Ty mohl tým dodržet i díky příhodné podobě kladenských sportovních areálů, které si nejen hlavní trenér pochvaloval.

Kemp florbalového reprezentačního áčka proběhl v souladu s hygienickými podmínkami platnými pro profesionální soutěže a pravidly pro konání sportovních aktivit, vydanými Národní sportovní agenturou. 

Svěřenci kouče Kettunena se po dobu soustředění pohybovali výhradně mezi Sport Hotelem Sletiště, kde byli ubytovaní, a halou BIOS, kde pilovali herní a taktické prvky. Na hřišti každý den strávili dvě hodiny.

„Zaměřili jsme se hlavně na protiútoky a jejich zakončení. Hodně jsme hráli. Naopak kondiční tréninky jsme vynechali. V této fázi sezony nemají žádný smysl. Mimo trénink jsme měli rozbory u videa a poznávací sezení s hráči,“ říká Petri Kettunen, který se s týmem připravuje na odložené mistrovství světa v Helsinkách.

Nucené prodloužení reprezentačního cyklu mu nevadí, spíše naopak. „Zejména pro mladší hráče rok navíc znamená víc prostoru a času na rozvoj. Přibývá kvalitních mladíků, kteří se tlačí do popředí a dokážou zaujmout. To je pro nás dobrá zpráva. Uvidíme, jaký tým nakonec na mistrovství v prosinci odcestuje. Máme nějakou základní představu o jeho složení, ale uvidíme, jak se to nakonec vyvine. Každopádně když vidím, jak se naši mladí hráči posouvají, mám pocit, že bychom z posunu termínu mistrovství nakonec mohli těžit,“ říká na adresu svého výběru uznávaný expert.

Jedním z talentovaných mladíků, o nichž je řeč, je i devatenáctiletý Filip Langer, byť ten už je ve svém věku v podstatě matadorem. Na mistrovství světa dospělých startoval už v roce 2018, tehdy ani ne sedmnáctiletý. O rok a půl později získal s juniorskou reprezentací vůbec první titul mistra světa pro jakýkoli český výběr, a ještě na podzim téhož roku se jako kapitán superligového Tatranu Střešovice zapsal do historie coby nejmladší borec, který kdy v nejvyšší soutěži kapitánskou pásku navlékl.

Na kladenském soustředění rodák z Horoměřic pochopitelně nechyběl a zdejší podmínky pro přípravu si chválil. „Je to tu skvělý. Hotel je úplně parádní, jídlo kvalitní. A je toho hodně, to je hlavní,“ smál se Langer po tréninku v BIOSce. „Ta se mi taky líbí. Nemám si na co stěžovat,“ dodal.

Také Petri Kettunen nešetřil chválou. „Je to poprvé, co jsme na Kladně, a moc se mi tady líbí. Ubytování je skvělé, stejně tak stravování na Sleťáku. Na hotelu máme k dispozici konferenční místnost na projekci videa, hala BIOS, kde trénujeme je velmi dobrá. Zdejší infrastruktura je skvělá. A vzdálenost pět minut chůze z hotelu na halu? Perfektní,“ dodal padesátiletý Fin závěrem.

Sportovní areály města Kladna s.r.o.

Sportovců 818, Rozdělov
272 04 Kladno

IČO: 26154170
DIČ: CZ26154170
Zapsaná v obchodním rejstříku vedeném u Městského soudu v Praze oddíl C, vložka č. 75074

Telefon: 312 248 006
E-mail: samk@samk.cz