Na třetím Páňa Cupu triumfovala reprezentační dvacítka, Kladno bralo stříbro

Datum:
25/08/2020 - 14:45

Už potřetí se v rámci předsezonního letního turnaje do Kladna sjely špičky tuzemského hokejbalu. Prestižní Páňa Cup v letošním roce ovládl reprezentační výběr hráčů do dvaceti let, domácí Kladno obsadilo druhé místo.

Páňa Cup je turnaj pořádaný kladenským hokejbalovým klubem jakožto memoriál Martina Panenky – někdejšího hráče extraligového A-týmu, který v pouhých dvaadvaceti letech podlehl těžké nemoci. Na jeho počest se už potřetí do kladenské Městské hokejbalové arény dostavily veličiny jeho milovaného sportu. Letos se na turnaji představili několikanásobní extraligoví mistři z pražského Kert-Parku, posílený tým Mostu, přední extraligový celek z Pardubic, špičkový mančaft domácího Kladna a juniorská smetánka v podobě reprezentačního výběru hráčů do dvaceti let.

Právě mladí reprezentanti turnaj nakonec se ziskem osmi bodů ovládli, když na své cestě přetlačili domácí Kladno 6:5 po samostatných nájezdech, smetli Pardubice i Most poměrem 6:2, respektive 7:3 a klopýtli až v závěrečném duelu s Kert-Parkem, v němž od začátku tahali za kratší konec a soupeři podlehli poměrem 3:8.

Vítězstvím v turnaji tak zahájili poslední rok přípravného cyklu, který příští rok vyvrcholí juniorským mistrovstvím světa ve Švýcarsku. Toho času už bude některým borcům jednadvacet. Mistrovství se totiž původně mělo konat už letos, koronavirová pandemie ale všechny vrcholné sportovní akce odsunula na příští rok, a tak se výběr trenéra Donauschachtla na završení své mládežnické pouti připravuje o 12 měsíců déle než obvykle.

Kladenský turnaj je k zátěžové zkoušce mladých borců skvělou příležitostí. Jednak pro své špičkové obsazení a jednak pro prvotřídní organizaci, již velmi usnadňují podmínky, které Sportovní areály města Kladna mohou hokejbalistům nabídnout.

„S reprezentačními výběry na Kladno jezdíme už nějakých osm let a jsme tu maximálně spokojení,“ říká kouč dvacítky Jan Donauschachtl a pochvaluje si podmínky na kladenských sportovištích: „Všechno tady máme v docházkové vzdálenosti. Hokejbalová aréna je nově zrekonstruovaná a má skvělé zázemí. Při reprezentačních soustředěních, na něž se do Kladna opakovaně vracíme, můžeme využít také přilehlou halu BIOS, v letních měsících druhou plochu zimního stadionu, plavecký bazén v Aquaparku Kladno nebo atletickou dráhu na Sletišti. V těsné blízkosti máme i hotel a restauraci Sleťák, ve které se stravujeme. Samotný Páňa Cup, který se letos koná potřetí, je pro přípravu na vrchol reprezentačního cyklu ideální – má totiž perfektní úroveň.“

„Vážíme si toho, že turnaj můžeme u nás na Kladně pořádat i jako vzpomínku na Páňu, našeho spoluhráče a kamaráda,“ říká Milan Maršner, místopředseda kladenského hokejbalového klubu, který turnaj organizuje. „Těší nás, že dlouhodobě dokážeme přitáhnout špičkové týmy, mezi které ten náš patří. V minulých letech se nám dařilo zapojit i významné zahraniční kluby, což se letos bohužel kvůli koronavirové pandemii nepovedlo. Jsme ale rádi za účast předních extraligových týmů, které pro reprezentační výběr juniorů vytvořily vysoce konkurenční prostředí. Odpovídají tomu i výsledky turnaje, ve kterém bylo až do poslední minuty o co hrát.“

V dresu reprezentační dvacítky se během uplynulého víkendu představili i dva Kladeňáci – útočník Jaroslav Procházka a obránce Vít Kamenář. Jejich mateřský klub tak v domácím prostředí vyzkoušel i několik nadějných juniorů, kteří trenéra Drahomíra Kadlece nezklamali. Vrásky na čele mu ale jistě dělá zranění opor Milana Schnaubelta a Martina Špačka, k nimž na marodce přibyl i mladý talent Václav Zdrůbecký. „Nemáme tolik široký kádr, uvidíme, jak na tom kluci budou. Věřím ale, že do se do začátku ligy dáme dohromady a do prvního kola vletíme v plené síle,“ hlásil Kadlec po nedělním utkání s Pardubicemi. Extraligová pouť, na které budou jeho svěřenci jako vždy chtít dojít co nejdál, začíná už v pátek 4. září od 19:30 domácím zápasem proti Kovu Praha.

Sportovní areály města Kladna s.r.o.

Sportovců 818, Rozdělov
272 04 Kladno

IČO: 26154170
DIČ: CZ26154170
Zapsaná v obchodním rejstříku vedeném u Městského soudu v Praze oddíl C, vložka č. 75074

Telefon: 312 248 006
E-mail: samk@samk.cz