Nejen tancem se baví děti na příměstském táboře kladenského centra R. A. K.

Datum:
17/07/2020 - 13:45

Taneční centrum R. A. K. pořádá v týdnu od 13. do 17. července příměstské tábory v Příbrami, Slaném, Berouně a také na Kladně. Centrem táborového dění kladenské skupiny jsou zdejší sportovní areály, které tanečníkům poskytují skvělé zázemí.

Reproduktory plní místnost zvuky hip hopu a desítky malých a odrůstajících tanečníků se pohybují v rytmu muziky. Nějak takto momentálně vypadá běžné dopoledne v zrcadlových sálech Kladenské sportovní haly. Zaplnilo je totiž taneční centrum R. A. K., které v prostředí kladenských sportovišť pořádá příměstský tábor pro 45 dětí a mládežníků ve věkovém rozpětí od čtyř do 15 let. 

„Od pondělí do pátku máme pro děti připravený program od devíti ráno do půl páté odpoledne,“ říká organizátor tábora. Zkušený taneční lektor ale podotýká: „Zdaleka se nevěnujeme jenom tanci. Začlenili jsme i mnoho dalších aktivit. Jednak nám to umožňuje prostředí sportovních areálů, které můžeme využívat a jednak se snažíme reagovat také na počasí, takže když je hezky, máme třeba o trénink méně, a naopak když počasí nepřeje, strávíme tréninkem více času.“

Mladí tanečníci se tak mimo jiné podívali do Kynologické haly v Rozdělově, kde na ně čekal bohatý dvouhodinový program plný interakce s pejsky. „I když máme děti v opravdu značném věkovém rozptylu, všechny to moc bavilo. Po zhlédnutí ukázek následoval workshop, kde se děti ve skupinkách učily se psy zacházet a mnoho dalšího,“ popisuje Kravec.

Podobně jako atleti a tenisté ze současně probíhajících kempů se i tanečníci stravují v restauraci Sleťák, kde mají vyčleněnou vlastní jídelnu v dočasně přeorganizovaném konferenčním sále. „Stravování je perfektní. V jednu hodinu je vždy všechno nachystané a výdej je rychlý. Po vzoru školní jídelny si děti nejprve dají polévku, potom si jdou pro hlavní jídlo, které je výborné,“ pochvaluje si Kravec a vypichuje další přednosti kladenských sportovních areálů: „Naše výhoda oproti souběžně probíhajícím táborům ve Slaném, Berouně a Příbrami je, že máme veškerá sportoviště i stravování na jednom místě, a tak nemusíme skupinu nikde převádět přes silnici a nemusíme se bát, že se nám někde někdo zatoulá. V případě nepřízně počasí navíc můžeme dle libosti využívat vnitřní prostory sportovní haly, takže jsme schopni reagovat opravdu na všechno.“

V sálech, které taneční centrum běžně využívá v průběhu sezony, děti nacvičují především dva taneční styly – show dance a hip hop. Jejich tréninkové snahy směřují k pátečnímu zakončení příměstského tábora, na němž rodičům ukazují, co se za týden naučily. Po vyhlášené celotáborové soutěže pak týdenní blok zábavy končí.

A jak velký je o tábor zájem? „Vzhledem k tomu, že máme na Kladně širokou členskou základnu, je tábor prakticky hned obsazen dětmi, které k nám docházejí v průběhu školního roku. Potom případně nabíráme i děti, které k nám nechodí. Obvykle to jsou něčí sourozenci. Každopádně při naší omezené kapacitě máme hned plno,“ říká Jan Kravec závěrem. Navýšení kapacity by znamenalo nutnost pořádání více turnusů. To zatím tanečníci neplánují.

Sportovní areály města Kladna s.r.o.

Sportovců 818, Rozdělov
272 04 Kladno

IČO: 26154170
DIČ: CZ26154170
Zapsaná v obchodním rejstříku vedeném u Městského soudu v Praze oddíl C, vložka č. 75074

Telefon: 312 248 006
E-mail: samk@samk.cz