O SAMKu

Sportovní areály města Kladna s.r.o. jsou účelovým zařízením Statutárního města Kladna pečujícím o rozsáhlý komplex kvalitních sportovišť. Společnost působí ve městě už od roku 2000 a s více než třemi desítkami různých sportovišť a účelových zařízení téměř na jednom místě je v České republice opravdovým unikátem. Technický servis a kontakt s veřejností zajišťuje stočlenný tým profesionálů.

Veřejnost i sportovci mají možnost využívat po celý rok řadu špičkových sportovních zařízení.

V Kladně je možné provozovat nejen atletiku, volejbal, fotbal, hokej, ale i další sporty. Jádro sportovních areálů tvoří Městský stadion Sletiště, nejvíce využívány tradičním atletickým klubem, jezdeckým oddílem či tenisty. Mezi jeho zdmi se rozkládá pestré spektrum hřišť a herních prvků pro děti i seniory. In-linové bruslaře láká osvětlený specializovaný okruh, na stromech v jeho blízkosti sídlí lanový park. Na čerstvém vzduchu si můžete třeba zaposilovat na novém workoutovém hřišti, zacvičit ve fit parku nebo zahrát pétanque.

Sletiště slouží rovněž pro vzdělávací účely, zábavné akce nebo koncerty. Je také domovem každoročních oslav Dní města Kladna.

 

 

Sportovní areály nezapomínají ani na děti, pro které je velkým lákadlem trampolínový park. V letní sezóně malým návštěvníkům nabízejí nově zrekonstruovaný areál letního koupaliště Sletiště. V areálu je k dispozici plavecký bazén, zrekonstruované dětské brouzdaliště se zázemím pro rodiny a zrekonstruovaný 25metrový bazén s tobogány, trojskluzavkou a herní sítí.

 

 

Další využití pro milovníky vodních radovánek je Aquapark Kladno, který se nachází opravdu v bezprostřední blízkosti. Tento rozsáhlý objekt nabízí návštěvníkům mnoho vodních atrakcí, za zmínku stojí dva nové zateplené tobogány se světelnými efekty, žlutý "Multimedia" a adrenalinový červený tobogán, který má spouštěcí zařízení "Turbo Rocket" a je jediný svého druhu v České republice.

 

 

Pro milovníky kondičního běhu máme naměřený pětikilometrový okruh v rámci projektu Mattoni FreeRun.

V samotném srdci sportovišť naleznete ubytování ve tříhvězdičkovém Sport Hotelu Sletiště. Sportovní atmosféra na Vás zde dýchne na každém kroku. Celý interiér je dekorován fototapetami koláží slavných sportovců kladenské historie, po nichž jsou také očíslovány a pojmenovány jednotlivé pokoje.

První hosté do hotelu zavítali na konci léta 2015 po dokončení rekonstrukce, která trvala přibližně dva roky a z velké části byla financována z evropských fondů. Sport Hotel Sletiště vznikl přestavbou původní ubytovny postavené na začátku osmdesátých let. Ta už ale nevyhovovala požadavkům návštěvníků, především z řad sportovců, a proto tehdejší vedení města rozhodlo o přestavbě ubytovny na tříhvězdičkový hotel, jenž dnes poskytuje zázemí nejen profesionálním sportovcům, ale i rekreantům z řad široké veřejnosti.

Nedílnou součástí hotelového komplexu je Restaurace Sleťák, která klade důraz na domácí výrobu z čerstvých a kvalitních surovin.

 

 

Sportovní areály jsou tedy místem pro sport, relaxaci i zábavu. Všechna sportoviště jsou velmi oblíbená a využívána jak profesionálními sportovci, tak i samotnou veřejností. Konají se zde světově uznávané sportovní akce, např. Mezinárodní atletický meeting Kladno hází a Kladenské memoriály, MS juniorů v moderním pětiboji, MČR mužů a žen v atletice, ale i zajímavé kulturní akce. Nedílnou součástí sportovního komplexu je i ČEZ zimní stadion sloužící hokejistům, ale i krasobruslařům.

Sportovní areály města Kladna s.r.o.

Sportovců 818, Rozdělov
272 04 Kladno

IČO: 26154170
DIČ: CZ26154170
Zapsaná v obchodním rejstříku vedeném u Městského soudu v Praze oddíl C, vložka č. 75074

Telefon: 312 248 006
E-mail: samk@samk.cz