Přetlakové haly jsou připraveny na začátek zimní tenisové sezony

Datum:
05/11/2020 - 14:15

Přestože jsou momentálně veškerá sportoviště, tenisový areál SK nevyjímaje, uzavřená, přistoupily Sportovní areály města Kladna k vybudování dvou přetlakových hal. Zatím sice není jasné, kdy se otevřou sportovcům, jisté ale je, že navzdory nákladům na základní provoz postaveny být musely.

I když se provoz přetlakových hal v době uzavření sportovišť může zdát ekonomicky nevýhodný, opak je pravdou. Pokud by se totiž čekalo na uvolnění restrikcí a haly by se nafukovaly až poté, mohly by výsledné náklady být ještě vyšší, a navíc by mohla utrpět antuka.

„Dostali jsme doporučení postavit haly nejpozději poslední víkend v říjnu, byť na nás někteří tenisté tlačili, abychom je v té době ještě nechali hrát pod širým nebem. Práce ale musely začít už v pátek, a tak jsme, pro někoho bohužel předčasně, ukončili letní sezonu už ve čtvrtek,“ podotýká jednatel Sportovních areálů města Kladna Jiří Chvojka.

Proč bylo nutné přistoupit v nafouknutí hal už na konci října, vysvětluje vedoucí tenisového areálu Petr Šváb: „Předpověď počasí na nadcházející dny nebyla příznivá, mělo hodně pršet a stavět halu na mokrém, či ještě v pozdějším termínu namrzlém povrchu je nesmysl.“

V hale postavené na mokré antuce by totiž vlhkost nadměrně kondenzovala. Jednak by kapalo na hráče a jednak by kurty příliš dlouho vysychaly. K tomu by navíc bylo potřeba několikadenní intenzivní ohřívání vzduchu, které by Sportovní areály města Kladna ve výsledku přišlo dráž než údržba zatím prázdné haly v minimalistickém režimu. Momentálně se v halách běžně nesvítí, teplota se drží na nezbytném minimu a do haly je vháněn vzduch nutný k napnutí stěn.

„Dalším důvodem pro dřívější stavbu haly byl i fakt, že promáčenou nebo promrzlou antuku na kurtech by pracovníci při stavění haly zničili, což by ve výsledku přineslo další zbytečné náklady,“ dodal ředitel Sportovních areálů města Kladna František Bureš.

Sportovní areály města Kladna s.r.o.

Sportovců 818, Rozdělov
272 04 Kladno

IČO: 26154170
DIČ: CZ26154170
Zapsaná v obchodním rejstříku vedeném u Městského soudu v Praze oddíl C, vložka č. 75074

Telefon: 312 248 006
E-mail: samk@samk.cz