Přestože jsou momentálně veškerá sportoviště, tenisový areál SK nevyjímaje, uzavřená, přistoupily Sportovní areály města Kladna k vybudování dvou přetlakových hal. Zatím sice není jasné, kdy se otevřou sportovcům, jisté ale je, že navzdory nákladům na základní provoz postaveny být musely.
I když se provoz přetlakových hal v době uzavření sportovišť může zdát ekonomicky nevýhodný, opak je pravdou. Pokud by se totiž čekalo na uvolnění restrikcí a haly by se nafukovaly až poté, mohly by výsledné náklady být ještě vyšší, a navíc by mohla utrpět antuka.
„Dostali jsme doporučení postavit haly nejpozději poslední víkend v říjnu, byť na nás někteří tenisté tlačili, abychom je v té době ještě nechali hrát pod širým nebem. Práce ale musely začít už v pátek, a tak jsme, pro někoho bohužel předčasně, ukončili letní sezonu už ve čtvrtek,“ podotýká jednatel Sportovních areálů města Kladna Jiří Chvojka.
Proč bylo nutné přistoupit v nafouknutí hal už na konci října, vysvětluje vedoucí tenisového areálu Petr Šváb: „Předpověď počasí na nadcházející dny nebyla příznivá, mělo hodně pršet a stavět halu na mokrém, či ještě v pozdějším termínu namrzlém povrchu je nesmysl.“
V hale postavené na mokré antuce by totiž vlhkost nadměrně kondenzovala. Jednak by kapalo na hráče a jednak by kurty příliš dlouho vysychaly. K tomu by navíc bylo potřeba několikadenní intenzivní ohřívání vzduchu, které by Sportovní areály města Kladna ve výsledku přišlo dráž než údržba zatím prázdné haly v minimalistickém režimu. Momentálně se v halách běžně nesvítí, teplota se drží na nezbytném minimu a do haly je vháněn vzduch nutný k napnutí stěn.
„Dalším důvodem pro dřívější stavbu haly byl i fakt, že promáčenou nebo promrzlou antuku na kurtech by pracovníci při stavění haly zničili, což by ve výsledku přineslo další zbytečné náklady,“ dodal ředitel Sportovních areálů města Kladna František Bureš.