Rekultivace centrálního kurtu v tenisovém areálu SK je hotová

Datum:
13/05/2021 - 10:00

Nad rámec každoroční jarní údržby letos v tenisovém areálu SK proběhla velká rekultivace centrálního kurtu, který se znovu otevírá veřejnosti. Ocení ho zejména zarytí antukáři.

Rekultivace centrálního kurtu spočívala v úpravě povrchové desky, celkovém zpevnění dvorce, odtravnění, vypálení plevelu, pohození antukou a opětovném válcování. „Práce to dalo hodně, a přitom to skoro není vidět,“ usmívá se vedoucí areálu Petr Šváb. Už vážněji dodává: „Nešlo jen o samotný dvorec, úpravy proběhly i v jeho okolí. Odstranili jsme náletové dřeviny, na krátké straně dvorce jsme udělali dvířka, která budou jednosměrně průchozí do areálu fotbalového stadionu v případě, že hráčům přeletí míček. Kurt jsme zbavili mechového koberce, vyčistili jsme lajny a znovu je upevnili. Od příštího týdne tak budeme zase moci nabídnout hráčům všech šest kurtů.“

Centrální kurt má na rozdíl od pěti zbývajících čistě antukový povrch. Ty ostatní jsou na speciálním antukovém koberci a krom odskoku míčků, což poznají hráči, se liší zejména způsobem údržby, na což zase musí pamatovat správci, protože koberce není radno válcovat.

Vedoucí tenisového střediska Šváb hlásí, že od uvolnění protiepidemických opatření se na kurty hráči jenom hrnou. „Vytížené jsou prakticky celý den. V dopoledních hodinách je zaplní povětšinou senioři, odpoledne pak tenisové školy, rekreanti a závodní hráči, kteří se připravují individuálně. Od předminulé středy neplatí zákaz čtyřhry. Kapacita areálu je momentálně omezena na 20 lidí, což krásně vychází na čtyři osoby na každém z pěti kurtů,“ říká Šváb.

Od pondělí se v návaznosti na další uvolnění restrikcí celková kapacita navýšila až na třicet sportovců, což umožní využívat i nově upravený centrální kurt. Nadále uzavřené zatím bohužel musí zůstat sociální zázemí.

Sportovní areály města Kladna s.r.o.

Sportovců 818, Rozdělov
272 04 Kladno

IČO: 26154170
DIČ: CZ26154170
Zapsaná v obchodním rejstříku vedeném u Městského soudu v Praze oddíl C, vložka č. 75074

Telefon: 312 248 006
E-mail: samk@samk.cz