Teqballové stoly na Městském stadionu Sletiště

Teqballové stoly na Městském stadionu Sletiště

Teqballové stoly se nacházejí přímo za hlavní tribunou na Městském stadionu Sletiště. Sportoviště vzniklo na podzim 2021 zpevněním dříve travnaté plochy, na niž byla následně instalována dvojice licencovaných stolů. Provoz sportoviště byl oficiálně zahájen na jaře 2022. Stoly jsou volně přístupné, a tudíž k jejich použití není potřeba rezervace v systému.

Na obloukově prohnutém stolu lze hrát až pět různých sportů. Primárně je sice určený pro teqball (sport kombinující prvky stolního tenisu a fotbalu), lze na něm ale hrát také tequis (adaptace tenisu), teqpong (adaptace stolního tenisu), teqvolley (kombinace volejbalových a ping-pongových prvků) či quatch (sport vycházející z házené).

Teq sporty jsou především skvělou zábavou pro všechny věkové skupiny, vedlejšími přínosy je ale i posílení fyzičky, zlepšení koordinace a rozvoj motoriky. Stly není třeba rezervovat, sjou volně dostupné. 

 V areálu můžete využít veřejné toalety za poplatek. WIFI připojení a parkování zdarma. 

Pravidla jednotlivých her

TEQBALL

Hraje se s běžným fotbalovým míčem velikosti 5. Pravidla hry si hráči mohou dle potřeby a náročnosti upravovat, ale oficiální pravidlo jsou následující: každý hráč/tým má tři doteky na to, aby odehrál míč. Hráči se nesmí dotýkat stolu a také se nesmí dotknout míče dvakrát za sebou stejnou částí těla. Dále hráč nesmí odehrát míč na soupeřovu polovinu 2x stejným způsobem ve čtyřhře si tým musí nahrát mezi sebou. Tato pravidla dělají sport mimořádně atraktivní s možností přizpůsobit ho i pro trénink profesionálních týmů. Teqball lze hrát ve dvou, třech, čtyřech nebo i více hráčích jako tzv. „obíhanou“, známou ze stolního tenisu.

TEQVOLLEY

Na tuto hru potřebujete 4 hráče a míč na volejbal. Pravidla jsou velice jednoduchá: Hráči stojí po dvou na obou stranách stolů a odehrávají míč mezi sebou a na soupeřovu stranu. Tým může použít maximálně 3 doteky (může ale hrát i na 1 či 2 doteky). Míč musí dopadnout na soupeřovu polovinu stolu, až poté může být balon odehrán zpět. Edge ball – míč odražený od hrany stolu – znamená novou výměnu, stejně jako v teqballu. Výskok je povolený pouze zpoza lajny na podání. Set končí, když jeden tým dosáhne 12 bodů. Druhý vítězný set vyhrává zápas. Teqvolley je velice jednoduchý a zábavný. Může ho hrát kdokoliv od 6 do 99 let jako hru pro zábavu nebo jako intenzivní trénink.

QATCH

Při této hře stojí hráči po obou stranách stolu, chytají a hází míč zpět. Odehrání míče musí být z místa, kde jste ho chytli. Míč musí skočit na soupeřovu polovinu stolu a na jeho vrácení zpět máte 3 s. Set se hraje do 12 bodů, zápas na dva vítězné sety. Mnoho osobních trenérů otestovalo tuto hru a díky tomu, že při QATCH hráči zapojí všechny svalové skupiny těla, trénují koordinaci, postřeh a myšlení, již několik týmů házené a basketballu zapojilo tuto hru do juniorského tréninkového programu. QATCH může hrát kdokoliv, a to jako zábavu, rozcvičku nebo intensivní trénink.

TEQPONG

Vše, co pro tuto hru potřebujete je set TeqPong. Hlavní pravidla musíte mít vždy v hlavě, zejména to, že se nesmíte dotýkat stolu. Zbytek pravidel je stejný, jako při hře QATCH, jeden set se hraje do 12 bodů, zápas vyhrává ten, kdo vyhraje 2 sety. Tato hra je velice zábavná a hravou formou výborně rozvíjí koncentraci a postřeh díky nepředvídatelnému odskoku míčku z důvodu zakřiveného tvaru stolu.

TEQIS

Hraje se se sadou na plážový tenis a nejlépe s oranžovým dětským tenisovým míčkem, který je oproti tomu klasickému až o 50 % pomalejší při odskoku. Hraje se na 2 vítězné sety, jeden do 12 bodů. Vítěz musí set vyhrát alespoň o dva body, v opačném případě následuje tie-break. Balonek je možné odehrát jak volejí, tedy bez dopadu na stůl, tak s jedním odrazem od stolu. Při singlové hře může hráč balonek odehrát na dva dotyky, při doublech nanejvýše na tři dotyky celkem, přičemž se při každém odehrání musí míčku dotknout oba dva spoluhráči. Tato hra je velice zábavná a hravou formou rozvíjí koncentraci a postřeh díky nepředvídatelnému odskoku míčků z důvodu zakřiveného tvaru stolu.

Galerie

Mapa

Sportovní areály města Kladna s.r.o.

Sportovců 818, Rozdělov
272 04 Kladno

IČO: 26154170
DIČ: CZ26154170
Zapsaná v obchodním rejstříku vedeném u Městského soudu v Praze oddíl C, vložka č. 75074

Telefon: 312 248 006
E-mail: samk@samk.cz