Sportovní areály loni dokončily několik investic a odstartovaly transformaci webových stránek

Datum:
05/01/2021 - 11:00
Kategorie:

Ačkoli se při zpětném pohledu bude rok 2020 hodnotit negativně, Sportovní areály města Kladna dokázaly spoustu pozitivního, ať už to byly úspěšně zrealizované investiční akce, důkladná údržba, k níž vedoucí středisek donutily povinné odstávky, nebo odstartování nového konceptu webových stránek, na jejichž vylepšení se bude pracovat i letos.

„Jsem rád, že jsme rok 2020 nejenže přečkali, ale dokázali jsme dotáhnout do konce i několik důležitých investic, na které chceme pochopitelně v budoucnu navazovat. Velký dík za to patří našim zaměstnancům. Děkujeme ale také Vám, návštěvníkům našich sportovišť, za přízeň, kterou nám projevujete. Doufejme, že nás společně čekají lepší časy,“ vzkazuje jednatel SAMK Jiří Chvojka, jehož tým měl i přes všechna omezení, která uplynulý rok přinesl, pořádně napilno.

Co vše se na kladenských sportovištích v roce 2020 událo, se dozvíte na nových webových stránkách Sportovních areálů města Kladna. Společnost je uvedla do testovacího provozu loni v červnu. Web se oblékl do moderního kabátu a nabízí nové uživatelsky přívětivé prvky. Je přehlednější a interaktivnější. Jednou z jeho předností je kalendář akcí, kde návštěvníci snadno najdou potřebné informace o sportovních či kulturních událostech. Přibyla také záložka E-magazín, a právě pod ní vycházejí aktuální texty o kladenských sportovištích a akcích na nich pořádaných.

V letošním roce bude transformace webových stránek pokračovat, a to nejen dalším rozšířením obsahu domény www.samk.cz, ale i komplexní modernizací a rozšířením funkčnosti webových stránek Sport Hotelu Sletiště, restaurace Sleťák, Aquaparku Kladno či projektu Kladno seniorům.

Pozadu pochopitelně nezůstane ani údržba a zvelebování jednotlivých sportovišť, zde se však bude situace odvíjet od rozpočtu, který dosud nemá finální podobu. „Sportovní areály budeme nadále rozvíjet, aby sloužily dětem, rekreačním sportovcům, ale i profesionálům. Máme do budoucna připraveno několik investic, některé z nich už na příští rok. Krom rekonstrukce zimního stadionu hodláme začít i s opravami sousedního fotbalového areálu – v příštím roce by to měl být umělý trávník a další práce,“ říká Jiří Chvojka a s nadějí hledí do budoucna.

„Pro Sportovní areály je nesmírně důležité, že mají v zádech město, jehož vedení to se sportem myslí opravdu vážně. Proto můžeme směle hledět i do dalších let, v nichž nás čekají nové výzvy. Pozornost si jistě zaslouží Aquapark, kde je potřeba postupně obnovit všechny prostory a zázemí, včetně modernizace atrakcí, kterou už jsme započali. Abychom ulevili plaveckému bazénu, uvažujeme o výstavbě nového padesátimetrového, který by využily zejména sportovní kluby. Ulevilo by se tím bazénu v Aquaparku, který je přetížen,“ vysvětluje Chvojka a dodává: „Jsem také velkým příznivcem projektu Saunového světa a výstavby nové sportovní haly, pro niž jsme vytipovali několik lokalit. Věřím, že s podporou města se plány brzo stanou skutečností.“

Sportovní areály města Kladna s.r.o.

Sportovců 818, Rozdělov
272 04 Kladno

IČO: 26154170
DIČ: CZ26154170
Zapsaná v obchodním rejstříku vedeném u Městského soudu v Praze oddíl C, vložka č. 75074

Telefon: 312 248 006
E-mail: samk@samk.cz