Tenisté z SK Kladno za sebou mají první z letních kempů

Datum:
23/07/2020 - 07:45

Letní kempy nejen pro děti z Kladna pravidelně pořádá klub SK Tenis Kladno, který v minulém týdnu zaplnil dvorce svého domovského areálu v sousedství stadionu Františka Kloze. Bohatý tréninkový program absolvovalo bezmála třicet dětí.

SK Tenis Kladno pořádá během letních prázdnin dva tréninkové kempy pro děti a mládež – jeden v červenci, druhý v srpnu. Ten první už mají letos tenisté za sebou. V týdnu od 13. do 17. července se kempu zúčastnilo 28 dětí, které pod vedením šéftrenéra Moravce a dalších koučů každý den absolvovaly náročný, ale zábavný program složený nejen z nácviku techniky, ale i z kondiční přípravy.

„Náš letní tenisový kemp zahrnuje všechny mládežnické kategorie – minitenis, babytenis, mladší žáci, starší žáci, dorost,“ říká šéftrenér Jan Moravec a podotýká: „Kempů se účastní nejen hráči z Kladna, ale i z ostatních tenisových klubů. To ale jen v případě, že kladenští hráči s přednostním právem neobsadí všechna místa.“

Svěřenci a svěřenkyně trenérského kolektivu se po dopoledním programu dennodenně odebírali k obědu do restaurace Sleťák, která jim stravování zajišťuje pravidelně a do níž se každoročně vrací. Po krátkém vytrávení se parta znovu rozdělila na menší skupinky a odebrala se k odpolední dřině na několika stanovištích.

Spolek SK Tenis Kladno je sportovní organizací, jejímž cílem je rozvoj sportovních dovedností v oblasti tenisu. Svou činností se snaží přispět ke zvýšení fyzické kondice mládeže, která je v dnešní době elektronické zábavy tak opomíjená, ale i k rozvoji osobnosti vzájemným respektováním jeden druhého, navazováním a rozvíjením kamarádských vztahů, cílevědomým směřováním k vlastnímu zdokonalení a zlepšení svých výsledků, uměním přijmout porážku a celkovým posilováním sebevědomí. I tyto hodnoty jsou vštěpovány dětem od předškoláků po deváťáky na letních kempech, z nichž jeden v minulém týdnu proběhl a ten druhý je na programu od 24. do 28. srpna.

Sportovní areály města Kladna s.r.o.

Sportovců 818, Rozdělov
272 04 Kladno

IČO: 26154170
DIČ: CZ26154170
Zapsaná v obchodním rejstříku vedeném u Městského soudu v Praze oddíl C, vložka č. 75074

Telefon: 312 248 006
E-mail: samk@samk.cz